Державний обласний архів провів відкритий урок для полтавських школярів

Державний обласний архів вирішив не лише розповісти міським школярам про повоєнні та післявоєнні роки. На відкритому уроці, присвяченому 70-й річниці визволення Полтави від фашистів, їм демонстрували тогочасну пресу, документи та книги, що засвідчили героїчне минуле та реальне сьогодення краю.
 Валерій Пархоменко, заступник голови -керівник апарату Полтавської ОДА
"Зрозуміти події ВВВ можна лише тільки тоді, коли доторкнешся не до сухої книжки, а до архівних документів. Тому в архів ми і запросили школярів, щоб вони могли побачити ті документи, які були в роки окупації після війни, що було від міста і області залишено."

Під час розповіді про режим воєнної диктатури, присутні ознайомилися із німецькими трофейними картками полонених, ув’язнених концентраційних таборів, фільтраційними справами репатріантів, оголошеннями та наказами влади. Історики розповіли: під час визволення Полтави, зсвоє життя заради перемоги віддали сотні тисяч земляків, більшість учасників партизанського і підпільного руху. Статистика показала, що на території області поховано 142 тисячі 130 військовослужбовців, які полягли в боях чи померли в шпиталях. Присутні вчителі запевняють, що такі відкриті уроки дають набагато більше знань, ніж звичайні.
Едуард Фісун, вчитель історії ЗОШ №3 та Полтавського багатопрофільного ліцею №1
"Тут беруть участь науковці. Для нас важливо, що це не тільки популяризація знань, це науковці, які кожного дня працюють в архіві. Вони допомагають і нам, і вчителям пізнати історію."

Це не останній захід архіву, присвячений 70-й річниці визволення Полтави. Зараз тут можна переглянути тематичну фотовиставку, та відвідати подібні уроки з історії, що будуть продовжуватися і після святкування визначної дати.