Робота Центру розвитку дітей раннього віку

За півтора року роботи Центру розвитку дітей раннього віку на облік взяли 828 новонароджених, 33 з них - з вадами фізичного та психічного розвитку. На думку, фахівців центру вже час змінити підхід: пріоритет - розвиток дитини, а не корекція дефекту. Дитина набуватиме нових, необхідних саме для неї навичок, з урахуванням індивідуальних потреб.

Олена Ковальова, головний позаштатний неонатолог Департаменту охорони здоров’я ОДА
"Ми в області зменшили дитячу смертність. Наші новонароджені діти не помирають. Ми навчились їх лікувати на етапі відділення інтенсивної терапії. І тепер треба допомогти дітям, які вижили"

Малюкова смертність - за словами Олени Ковальової - знизилась із відкриттям перинатального центру. Надання комплексної допомоги тим, хто вижив, але все ж потребує раннього втручання, передбачає підтримку як самих дітей, так і їхніх сімей.
Представники медичної та соціальної сфер під час круглого столу обговорили питання підготовки спеціалістів реабілітації.

Віктор Лисак, директор Департаменту праці та соціального захисту населення ОДА
"Як підготувати кадри, щоб вони кваліфіковано це робили, який порядок буде взаємодії, який порядок буде направлення, щоб дійти до кожної дитини, яка є сьогодні в тій чи іншій родині. Із тих понад 4 тисяч дітей 2,5 тисячі потребують адаптації"

Індивідуальний підхід до вирішення проблем дітей із вадами розвитку ще у ранньому віці має значно спростити життя таких сімей. У центрах працюють психологи, які працюють з батьками, адже саме від них залежить ефективність реабілітації.
Важливою умовою надання послуг є їх доступність. Адже допомоги потребують діти не лише у Полтаві.

Олена Ковальова, головний позаштатний неонатолог Департаменту охорони здоров’я ОДА
"Ми хочемо сконцентрувати зусилля і налагодити зв’язки для того, щоб ці діти отримували реабілітаційну допомогу на місцях – не тільки в Полтаві, а і в великих містах області: це Миргород, Лубни, Гадяч, і це надасть нам можливість мінімізувати інвалідність дітей"

Також під час круглого столу обговорили створення відділень «Матері і дитини» для дітей раннього віку із групи ризику в регіональних центрах соціальної реабілітації.