У Полтавській виправній колонії № 64 - день відкритих дверей.

У Полтавській виправній колонії № 64 утримують вперше засуджених за тяжкі злочини чоловіків. У закладу є традиція - кілька разів на рік влаштовувати день відкритих дверей. Мета - показати умови, в яких живуть в’язні.

Андрій Каркач, заступник голови спостережної комісії Ленінського РВК
«Це дуже корисний захід, адже він дає можливість рідним, друзям засуджених познайомитися з умовами тримання, навчання, соціально-побутовими питаннями, які вирішує виправна установа.»

Для родичів та знайомих ув’язнених проводять своєрідну екскурсію колонією. Їх повели до їдальні, показали гуртожитки і медпункт. Зайшли і до актової зали. Тут в’язні у вільний час дивляться кіно і насолоджуються виступами талановитих товаришів по колонії. Засудженим організовують дозвілля - вони малюють, співають та пишуть вірші. Хто не має освіти - навчається.

Віктор Пивоваренко, начальник Полтавської виправної колонії № 64
«У нас працює вечірня школа, навчається там 200 засуджених. Вони здобувають повну загальну середню освіту. Є навчальний центр для здобуття спеціальностей. У нас є ліцензії на 16 спеціальностей.»

Подивитися, як живуть у колонії, прийшли і студенти - майбутні соціальні працівники. Отримавши диплом, вони будуть допомагати правопорушникам адаптуватися у суспільстві після звільнення.

Євген Бреславський, студент
«Досить гарні умови, я думаю, не в усіх колоніях такі умови. Я був у міському СІЗО, там теж гарні умови.»

Сьогодні у колонії № 64 відбуває покарання 1124 людини. Середній вік засуджених - 25 років.