На Полтавщині зруйнували вождя

Про те, що у селі Петрикіївка Хорольського району 19 вересня невідомі зруйнували пам’ятник Леніну правоохоронців повідомив місцевий мешканець близько першої години ночі. За інформацією міліціянтів, вони відразу знайшли винних. Щоправда не в самому селі, а під часу руху на трасі Київ-Харків.

 Олександр Мартиш
 начальник Хорольського районного відділу УМВС України в Полтавській області
"- Під час виїзду слідчо-оперативної групи було затримано автомобіль «Фольцваген Транспортер» та встановлено 6 представників партії «Свобода»."

Більше 12 годин правоохоронці тримали підозрюваних на трасі Київ-Харків. Пояснюють, чекали ухвали суду.

"- Отримували ухвалу слідчого судді про проведення обшуку автомобіля."

Згодом активістів доставили до Хорольського райвідділу міліції. Свою причетність до повалення монумента вони спростовують. Затримані свободівці говорять, правоохоронці утримували їх безпідставно та ще й погрожували. Заявляють, причина цьому - політичні мотиви.

 Руслан Андрійко
 помічник народного депутата ( ВО "Свобода")
"- Це був просто жах. Люди абсолютно вели себе хамськи, не представлялися, погрожували убивством, погрожували ув’язненням і так далі. Тому очевидно, що ця ситуація є ненормальною. І ми будемо вимагати покарати винних у цьому злочині проти українців."

Народні депутати говорять, що приїхавши розібратися в справі, самі стали заручниками. Міліціянти заблокували автомобіль, через що Ігор Мірошниченко та Андрій Міщенко не потрапили на засідання Верховної Ради.

 Андрій Міщенко
 депутат Верховної Ради України (ВО "Свобода")
"- З Ігорем Мірошниченком 8 ранку ми виїжджали на засідання Верховної Ради. Наш автомобіль був заблокований працівниками міліції, тобто спецавтомобілем спецпідрозділу «Беркут». Таким способом нам напряму перешкоджалося, яко народним депутатам. Ми не потрапили у ВР."

За словами нардепа, затриманим свободівцям не висувалися звинувачення та не присвоювався статус підозрюваних. Вони могли вільно ходити вулицею, однак фактично їх не відпускали.

"- І не відпускають, і не роблять слідчих дій. Тобто це повний мєнтовський беспредєл, який може бути в нашій державі."

Доки активісти чекали пояснень від правоохоронців, одному зі свободівців стало зле. Із серцевим нападом швидка забрала Віктора Поштаря. Всі вилучені докази, а саме драбину, канат, гумоущільнювач і пилку відправили на експертизу. Свободівці впевнені у невинуватості колег, однак щодо достовірності експертизи сумніваються.

"- Ми ж сказали, будь ласка, що в автомобілі є. Забирайте, робіть експертизу і я впевнений, що ця експертиза не підтвердить, що це зробили саме ці хлопці. Але в мене є сумніви, що експертиза буде проведена чесно."

Після доби очікувань і нічного суду, котрий визначив затриманим міру запобіжних заходів, ранком 20 вересня свободівців відпустили. Однак за відкритим Кримінальним впровадженням розпочато досудове слідство.