Семінар ОСББ

Все частіше полтавці самі вирішують проблеми житлово-комунальної сфери - як розповідає голова Полтавської філії суспільної служби України - без допомоги ЖЕО та ремонтних дільниць. Для цього у багатоквартирних будинках створюються об’єднання співвласників. Про особливості створення та діяльності ОСББ - говорили на семінарі у суспільній службі.

 Ганна Киященко, голова Полтавської філії суспільної служби України
"Всі ці люди, які живуть в багатоквартирних будинках, вони є власниками своїх квартир. Для того, щоб вони стали власниками будинку і самі могли обирати, хто їх буде обслуговувати, які послуги їм потрібні, які послуги їм потрібні, скільки їм треба платить внески для обслуговування свого будинку – для цього їм треба створити об’єднання співвласників багатоквартирного будинку"

Крім тих, хто створив ОСББ або планує це зробити, семінар відвідали і представники управлінських компаній, які надають послуги з утримання таких будинків. Це може бути як комплексне обслуговування будинку, так і окремі сервіси.

Леонід Омельченко, директор управлінської компанії
"Послуги по сантехніці або по електриці, аварійні послуги, бухгалтерські послуги – у нас є програма, яка повністю забезпечить бухгалтерський облік, надання звітності таким організаціям, як ОСББ"

Також управлінські житлові компанії проводять капітальні або часткові ремонтні роботи, надають юридичні послуги. Вартість розраховується індивідуально - залежно від стану будинку, його розмірів, розташування тощо. Мешканці вважають, що утримання будинків за допомогою таких компаній має великі переваги.

 Ірина Яцків, учасниця семінару
"Железное преимущество – в том, что мы – не мы, а жильцы домов – будут конкретно платить за конкретные услуги, которые будут наддаваться конкретными лицами, которые будут за это отвечать"

На семінарі розповіли про особливості роботи ОСББ, порядок сплати комунальних послуг та укладання відповідних договорів. Усім бажаючим надали зразки заяви про вступ в Об"єднання та допомогли їх заповнити.