Полтавщину відвідав віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко

На Полтавщину із робочим візитом приїхав віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко. Метою візиту посадовця було ознайомлення з економікою та соціальною сферою області. На Полтавщині продовжують втілювати у життя соціальні ініціативи Президента Віктора Януковича. Серед них - реформа медичної галузі. Пріоритет - первинна допомога. В області із 2010 року створили чимало амбулаторій сімейної медицини. Там із населенням працюють сімейні лікарі, які в першу чергу мають попередити хворобу.

Віктор Лисак, директор департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА
«Середній відсоток фінансування центрів первинної медико-санітарної допомоги - 31 %. Не на словах, а на ділі ми перевертаємо піраміду у бік первинної допомоги, первинного контакту між пацієнтами та медпрацівниками. До реформи цей показник сягав від 5 до 7 відсотків.»

Щодо економіки регіону, тут прогрес відчутний у гірничодобувній, хімічній, харчовій та легкій промисловості. Щоправда, деякі галузі переживають спад через торговельну війну із сусідньою Росією.

Олена Адамович, заступник голови Полтавської ОДА
«Ускладнення торгівельних відносин з Російською Федерацією, із якою у нас майже третина експорту, вплинула на такі галузі, як машинобудування і металургія. Там виробництво знизилося на 25 та 12 відсотків відповідно.»

Торкнулися реформи також сфери освіти. Перед областю стоїть завдання забезпечувати якомога більше малюків дошкільною освітою. 2013 року в області відкрили 12 дитсадків, ще 11 створять до кінця року. Втім, є проблема із фінансами: на будівництво деяких садочків не вистачає коштів. Приклад - заклад для дітей у Кременчуці на 270 місць. Тут, каже директор департаменту освіти та науки області Володимир Мирошниченко, потрібна підтримка держави. Сам віце-прем’єр оцінив досягнення Полтавщини, але зосередив увагу на проблемах. Одна з них - міжнародні зв’язки. В область останнім часом нерідко запрошують гостей з-за кордону. Грищенко зазначив: слід активніше залучати інвесторів.

Костянтин Грищенко, віце-прем’єр-міністр України
«Я думаю, що не тільки важливо запрошувати до Полтавської області, щоб показати, що тут є, а й непогано було б організувати презентацію області у Києві. Для цього є можливості.»

Окрім цього, Грищенко зупинився на проблемі з заборгованістю по зарплаті. Загалом, говорить він, у регіоні ситуація стабільна, але чимало коштів завинили працівникам активні підприємства державної власності. Також віце-прем’єр-міністр доручив розібратися із негараздами у земельній сфері, а також питаннями соціального характеру, приміром, насильством у сім’ї. Грищенко підкреслив: вирішення цих питань є конче необхідним, особливо напередодні підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС.