Покладання до Вічного вогню. Полтава відзначає День міста

70 років тому Полтаву звільнили від німецьких окупантів. 23 вересня усе місто святкувало річницю визволення біля меморіалу солдатської слави. Поклали до вічного вогню букети квітів, а воїнів, які 1943 року брали участь у боях за Полтаву, нагородили відзнаками. Представники обласної влади, які привітали присутніх, підкреслили: завдяки звитягам цих людей полтавці сьогодні живуть у мирі.

Віктор Животенко, перший заступник голови ОДА
«Сьогодні ми вшановуємо пам’ять тих, хто не повернувся з полів великої брані, з фронтів Великої вітчизняної війни. Ми сьогодні вшановуємо і висловлюємо щиру вдячність тим, хто кував цю перемогу, працюючи на фабриках, заводах, у полях.»

Іван Момот, голова обласної ради
«Ми вдячні воїнам Великої вітчизняної війни, працівникам тилу, партизанам, підпільникам, всім тим, хто ратним подвигом і працею виборов цю велику перемогу.»

Полтавські ветерани говорять: у цей день пригадують ті емоції, які відчули 70 років тому, коли рідне місто нарешті відвоювали у фашистських загарбників.

Борис Рожко, ветеран ВВВ
«Це дуже велика радість, для кожної людини, яка жила у Радянському Союзі, це була дуже велика радість.»

Учасники бойових дій зазначають: вони цінують те, що про них пам’ятає теперішнє покоління.

Семен Рябошапко, ветеран ВВВ, полковник, учасник бойових дій
«Запросили сюди не лише нас, ветеранів, а і молодь. Я вважаю, це правильний напрямок для виховання патріотичних почуттів у нашої молоді.»

Борис Лутін, ветеран ВВВ, генерал
«Я радий, що все ж таки у 91 рік я стою тут і мені приємно, що люди пам’ятають, хто визволяв місто під час Великої вітчизняної війни. Велика їм за це вдячність.»

Утім верхівка, кажуть ветерани, згадує про них лише зрідка.

Борис Лутін, ветеран ВВВ, генерал
«Хотілося б, щоб трохи і уряд, і місцева влада звертали на нас, ветеранів, увагу. Нам потрібна допомога і підтримка. Нажаль, поки що ми цього не бачимо.»

Під час покладання жменю полтавської землі поклали до капсули, яка зараз подорожує країною. Тут зберігають ґрунти усіх звільнених у часи війни українських земель. Після цього капсулу урочисто передали керівникам Запорізької області, де вже 14 жовтня святкуватимуть день визволення та день міста.