В день міста міському голові полтавці подарували гарбуза. За нові тарифи

Зранку полтавці привітали мера міста на порозі його власного будинку - гарбузом та гаслами: «Смачна гречка - гірки тарифи!», «Мамай, помнож тарифи на нуль», «Мамай, май "совість", а не полтавців!». Міськвиконком не прислухався до рекомендацій Антимонопольного комітету, і не відмінив підвищення тарифів на утримання прибудинкових територій. Тож, полтавці виписали меру квитанцію до сплати - за новими, гіркими, тарифами.

Нові тарифи не відповідають чинному законодавству - і це визнали Антимонопольний комітет, представники обласної ради, прокуратура Полтави і прем’єр-міністр України Микола Азаров. Крім того, перерахунки, проведені ЖЕО - не лише незаконні, а й абсолютно безпідставні - вважають пікетувальники.

Наталя Чепіга, учасниця мітингу
"Наше малосімейне общєжитіє повинно платити за квадратний метр 2,76, а жилий дом через дорогу – 1,95. Коли я позвонила – мені дали номер економіста, який за це буде відповідати – вона мені відповіла: «У вас на квадратний метр більше прописано людей, значить, ви більше виносите сміття"

Виходячи з нового тарифного плану, 83 людини, що проживають у гуртожитку смітять більше, ніж мешканці п’ятиповерхового будинку. Така необґрунтованість тарифів, на думку Наталі Чепіги - пряме свідчення невідповідності нових розрахунків тим послугам, які надає ЖЕО. А мер Полтави вкотре обіцяє розглянути це питання:

Олександр Мамай, міський голова Полтави
."- Антимонопольний комітет може рекомендувати - це його право на сьогоднішній день. Тому антимонопольний комітет рекомендував - ми будемо звертати увагу. На сьогоднішній день рекомендації Антимонопольним комітету відхилені. Чому? - Тому що АМК рекомендував відхилити, а свої обґрунтування теж не надав
- А щодо законності цього підвищення? Це підвищення відбулось лише у Полтавській області і у місті Буча Київської області. І щодо реакції нашого пана Азарова...
- Вашого пана Азарова реакція мабуть...
- Та ні, це пан Азаров ваш.
- Та нє, ви кажете вашого... Значить, що стосується тарифів, хочу вам сказать, що на сьогоднішній день навіть при піднятті тарифів у 2,5 рази, наші тарифи у місті Полтаві найдешевші. Ви звернули увагу, які тарифи у місті Кременчуці? "

Тож головний аргумент міського голови - в інших містах тарифи ще більші. Пікетувальники обурються: відтепер рівень сплат за комунальні послуги визначатимуть не вартість послуг ЖЕО, середні розміри заробітної плати та пенсій, а ситуація у сусідніх регіонах?

 Олег Пругло, депутат від ВО «Батьківщина»
"Як можна було приймати рішення, якщо він сам каже: будемо розбиратися з тарифами! І ще раз хочу підкреслити: в наших кооперативних домах і в ОСББ – вони значно нижчі, і ці будинки – у значно кращому стані, ніж наші ЖЕКівські будинки"

Крім того, Олег Пругло зазначив: тарифи у Кременчуці не набагато більші - фактично на тому рівні, як були у Полтаві до підвищення, а от середній рівень заробітної плати - набагато вищий. За перші 3 дні після отримання «листів щастя» більше 2000 людей підписали петицію проти підвищення тарифів, і з кожним днем народне обурення все зростає. "Якщо мер не дотримається обіцяного - обіцяють пікетники - наступна акція протесту буде ще більш масовою".
Проводжали мера, так само як і зустрічали. Та замість чітких і певних відповідей на запитання отримали заклик до святкування Дня міста. А свій подарунок полтавцям мер вже зробив.