Реорганізація ортопедичного відділення обласної стоматологічної лікарні, За і проти.

Реорганізація ортопедичного відділення обласної стоматологічної лікарні, за словами головного лікаря - вимушений захід. Адже воно знаходиться на господАрському розрахунку і усі витрати мають покривати кошти, отримані від платних послуг. Проте, за його словами, у час розквіту приватної стоматології це неможливо, тому й необхідне скорочення.

 Петро Скрипников, головний лікар обласної клінічної стоматологічної поліклініки
"Все будет проходить в рамках абсолютного закона: попереджуються профсоюзные организации за 3 месяца, попереджуються о возможных звільненнях за 2 месяца люди, которые работают, с выплатой, если отпускные у людей не догуляны, будут выплачены, либо предоставлены отпуска, с выплатой компенсацій"

Та законність цього скорочення працівники закладу ставлять під сумнів. Зубні техніки розповідають: вже рік вони не отримують роботи за виробничим планом. Як пояснює головний лікар - справа у неконкурентоспроможності цих спеціалістів.

 Тетяна Чайчук, зубний технік І категорії, 14 років стажу
"Я пішла до зав. відділенням і питаю: чого нема виробничого плану, а він сказав, що з тобою не хотять лікарі працювати. Ну... не хотять... 14 років хотіли, а тепер не хотять. І звичайно ж виникає питання - в чому питання. І до цього моменту, коли зі мною таке сталося, з лабораторії було звільнено 9 чоловік"

За словами зубних техніків, вже рік персонал знаходиться під моральним тиском, і деякі були вимушені залишити свої робочі місця.

Тетяна Чайчук, зубний технік І категорії, 14 років стажу
"Со сльозами на глазах написали «по собственному желанию», остальних всіх людей давили так, як давили мене. Це психологічна давка називається"

Інспектор відділу кадрів стверджує: ортопедичне відділення та лабораторія утримуються не на госпрозрахунку, а за рахунок спец коштів, тобто державних надходжень. А наказ по введенню відділення платних коштів від 20 липня 2012 року працівники побачили лише 16 вересня 2013.

 Наталія Реполенко, інспектор відділу кадрів
"Відбувається розгляд про скорочення - я згідна, що не можна обійтися , ну тож робіть його так, щоб воно було юридично законно, я не буваю на засіданнях кадрової комісії, но я маю бути в комісії, як кадровик, безусловно! Бо йдеться про штати, йдеться про людей!"

Щодо кандидатів на звільнення - за словами головного лікаря, їх обирають з урахуванням пільгових та соціально незахищених категорій громадян, і можливо скорочення торкнеться самих посадових окладів , а не живих людей. Світлана Ніколаєнко - мати двох неповнолітніх дітей - говорить, що скорочувати оклади фактично далі нікуди - через те сподівається на дотримання закону.

 Світлана Ніколаєнко, зубний технік вищої категорії, 23 роки стажу
"Если это будет законным путем проведено, будет доказано и учтется и моя квалификация, и то, что у меня двое малолетних детей - я извинюсь перед администрацией, если действительно на законных основаниях меня отсюда уволят"

Люди з багаторічним стажем роботи бояться опинитись на вулиці. Тому з проханням захистити їхні конституційні права вони звернулися до депутата ВРУ від ВО «Свобода» Юрія Бублика.

Юрій Бублик, депутат ВРУ від ВО «Свобода»:
"Буде підготовлене депутатське звернення, щоб отримати копію статуту, копію колективного договору данного комунального підприємства і проконтролюю зі своєї сторони, щоб реорганізація пройшла у відповідності до чинного законодавства."

Якщо буде потрібно - стверджує депутат - для захисту законних прав працівників він звернеться до прокуратури.