пенітенціарна служба готується до зими

На засіданні комісії обласної ради з питань законності та правопорядку обговорили підготовку закладів позбавлення волі до зими. Представники пенітенціарної служби доповіли: заготовка продуктів харчування майже закінчена, готують пальне для колоній та слідчого ізолятора. Наразі чимало закладів переходять на альтернативні види палива. Це дозволяє заощаджувати приблизно по 70 тисяч на рік. Тим паче, що в управлінні кажуть: сьогодні просто вимушені економити.

Андрій Володько, заступник начальника обласного управління Державної пенітенціарної служби
«Фінансування йде з держбюджету на 40% від потреб. Решту виділяють спеціальні фонди. Бюджетні установи потребують додаткового фінансування.»

В області діє програма профілактики правопорушень на 11-13 роки. Нею на поточний рік обласна рада запланувала 383 тисячі гривень на, цитуємо: «сприяння соціально-виховній роботі із засудженими», кінець цитати.

Андрій Володько, заступник начальника обласного управління Державної пенітенціарної служби
«100 тисяч ми вже отримали - на СІЗО і на 16 установу. Залишилося отримати 283 тисячі.»

Як зазначають у пенітенціарній службі, їм не вистачає фінансової підтримки з боку держави. За їх словами, Всеукраїнська програма на 13-17 роки передбачає мільйони на роботу із в’язнями. Щоправда, полтавське обласне управління не отримує майже нічого. Вимоги європейські, а фінансування дореволюційне - скаржаться вони. Тож поки що область вимушена розбиратися у ситуації самотужки. На наступній сесії обласна рада розгляне проект рішення, яким пропонують внести зміни до програми профілактики правопорушень. Ці зміни передбачають додаткові кошти, а також будівництво і реконструкцію ізоляторів та кімнат для затриманих.