Штурм полтавської мерії

У Полтаві народне обурення досягло масштабів справжньої революції. Полтавці втомилися чекати на відповіді від мера міста Олександра Мамая, і черговий пікет біля дверей міської ради несподівано переріс у штурм кабінету міського голови.

Пікети для полтавської міської влади вже стали звичною справою, проте сьогодні на мера міста чекав несподіваний поворот. 27 вересня полтавці, як і обіцяли, зібралися біля воріт міської ради - нові, ганебні, за словами обурених пікетувальників, тарифи слід було відмінити ще 10 днів тому. Адже антимонопольний комітет надав міськвиконкому час до 17 вересня, щоб скасувати незаконне підвищення, на що Олександр Мамай відповів під час одного з чергових пікетів біля воріт його власної садиби: «Антимонопольний комітет? Може рекомендувати - це його право»

Полтавці закликали мера до відповіді, проте, як завжди, отримали відмову: за словами помічників Олександра Мамая, міський голова відвідує дитячі садочки, святкуючи День дошкільної освіти. Тож чекати на нього сьогодні не слід.
Така відповідь розгніваних полтавців не влаштувала - і вони вирішили звернути увагу на свою акцію протесту незвичним способом. «Трикутник життя» - так назвав це місце один з організаторів мітингу Сергій Каплін. Організованою колоною городяни попрямували до двох пішохідних переходів, розташованих поряд, і безперервно перетинаючи вулицю, заблокували автомобільний рух.

Транспортний колапс все ж привернув увагу міського голови - і Олександр Мамай люб’язно запросив до своєї приймальні ініціативну групу з десяти осіб. Таке відкрите знущання, за словами пікетувальників, розгнівало їх ще більше - і полтавці почали штурм міської ради. Обурення городян сягнуло таких масштабів, що навіть опір міліції виявився марним.

Охорона міської ради та міліціонери намагалися стримати обурену громаду, проте зупинити людей вже було неможливо. Спочатку сходи долали, перелазячи через перила, потім натовп ринув нестримним потоком. Полтавці виламали двері до приймальні міського голови, а біля дверей кабінету мера на них вже чекали охоронці та міліціонери.
Тікати міському голові вже було нікуди.

Більше 9 000 полтавців підписали петицію щодо скликання позачергового засідання міської ради для обговорення тарифів на утримання прибудинкових територій. Проте мер залишив це без уваги. Що ж - розсудили розгнівані люди - якщо мер не проводить скликань на прохання громадян, вони проведуть його самі - для нього особисто.

Коли мер нарешті вийшов до своїх земляків, зневірені полтавці поставили йому ультиматум: або Олександр Мамай відміняє нові ганебні, на їхню думку, тарифи, або складає свої повноваження та залишає посаду міського голови.

Чіткої відповіді, як завжди, Олександр Мамай нікому не дав, а поки пікетувальники вимагали дотримання їх прав, мер скористався моментом (і запасним виходом) і буквально за декілька секунд зник через інші двері.
До цього часу вже підоспів новий наряд міліції, і заблокував підхід до дверей кабінету мера.
І хоча міський голова на цьому закінчив своє спілкування зі своїми земляками, на кінець робочого дня у залі засідань ще залишалися люди. Щоб обговорити подальші дії та нагадати меру - владу має не він, а народ.