семінар педагогічної майстерності до 95 річниці В. Сухомлинського

Василь Сухомлинський писав: «Що було найголовнішим у моєму житті? Не роздумуючи відповідаю: Любов до дітей». Визначний педагог та великий гуманіст ще й понині - взірець для освітян - і вітчизняних, і закордонних. Конференції і семінари, присвячені його спадщині, мають як інформаційний, так і прикладний характер: адже його твори, за словами самих освітян - джерело універсальних знань і прогресивних ідей.

 Світлана Ткаченко, заступник директора з навчально-виховної роботи ЗОШ № 23
"Нам хотілося, щоб наші вчителі, наші учні долучилися до спадщини Сухомлинського в зв’язку з 95-річчям. Підготували презентацію, підготували гарну таку, осінню таку налаштовану програму для наших учасників конференції"

Морально-етичні принципи Сухомлинського - зазначають педагоги - допомагають вирішити актуальні проблеми сучасної освітньої і виховної практики. Все своє життя він присвятив дітям, і його безмежна любов до них лягла в основу прогресивної моделі навчання.

 Марина Гриньова, декан природничого факультету ПНПУ імені В. Г. Короленка
"Його уроки в природі під блакитним небом, його творчість так впливали на дітей: вони самі писали казки, самі складали оповідання. Все, що вони бачили навколо – вони висвітлювали в своїх творах"

Постать Великого Вчителя - розповідають на семінарі, ще й досі має вплив на особистості педагогів. Захід відвідали викладачі та вчителі не лише Полтави, а й Києва, Донецька та Луганська, були навіть і закордонні гості - з Московського міського педагогічного університету.

Анна Каряка, педагог Московського міського педагогічного університету
"Василий Александрович Сухомлинский для меня – человек, на которого я равняюсь. И те новомодные явления, о которых сейчас многие говорят, гендерная педагогика и так далее – ведь у него все это было уже прописано. Те методы, то содержание, что сейчас обсуждается – основы были заложены еще Василием Александровичем Сухомлинским"

За словами учасників семінару, Сухомлинський дуже велику увагу приділяв морально-етичному вихованню, розвитку позитивного мислення. Його філософія серця, гуманістичні ідеї, морально-етичні принципі - в основі тих напрацювань, якими ділилися один з одним педагоги на семінарі.

 Алла Ткаченко, вчитель ЗОШ № 29
"Це духовне збагачення дитини, це багатосторонній, гармонійний розвиток дитини. Ми завжди спрямовуємо дитину на позитивне ставлення до оточення. І звичайно ан цьому позитиві будуємо своєму працю і співпрацю із дітьми"

Учні школи № 23, де проходила конференція, підготували для гостей святкову програму, висвітлили життєвий та творчий шлях славетного педагога. Подібний захід кілька днів тому пройшов і у полтавській школі № 8, а незабаром заплановано проведення семінару у Павлиській середній школі - саме там Василь Сухомлинський 23 роки був директором і працював до кінця своїх днів.