Свято Новруз в ПНТУ

Новий рік, пробудження природи, весняне рівнодення - усі ці події тюркські народи шанують в один день - 21 березня. Свято під назвою Наврез, або Новруз - одне з найголовніших на календарі для жителів Туркменістану. Саме туркмени сьогодні є найбільшою іноземною громадою у Полтавському національному технічному університеті. Тож колектив вишу у знак міцної міжнародної дружби вирішив організувати захід на честь цієї дати. Наразі в університеті отримують освіту 335 студентів з 23 країн світу. Керівництво навчального закладу робить усе, аби вони відчували себе комфортно за межами Батьківщини.

Олег Дурманенко
в.о. проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародного співробітництва ПолтНТУ ім. Ю. Кондратюка
«Вони навчаються на одних потоках та в одних групах із нашими студентами. У деяких групах педагоги викладають російською мовою, адже іноземцям складно розуміти українську.»
Власне студенти говорять - у Полтаві приймають гостинно.

Ширмухамед Карлієв
студент ПолтНТУ ім. Ю. Кондратюка
«Місто гарне, спокійне. В університеті створені усі умови для навчання та проживання.»

Туркмени вірять - якщо напередодні Новруза прибрати вдома та розрахуватися із боргами, наступний рік буде вдалим. За традицією, свято відзначають за щедро накритим столом. Переважають страви з пшениці, ячменю, кукурудзи. Туркменські студенти зазначають - намагаються щороку святкувати навіть далеко від дому.

Ширмухамед Карлиев
студент ПолтНТУ ім. Ю. Кондратюка
«Хотілося б, звичайно, відзначати з рідними, але тут теж багато моїх співвітчизників, з якими ми шануємо це свято.»

Святковий захід розпочався із запального національного танцю у виконанні іноземців. Окрім цього, присутніх порадували виступами полтавські студенти.