засідання обласної комісії з питань матеріальної допомоги.

Із початку цього року матеріальну допомогу отримало 2 тисячі осіб, які належать до малозахищених верств населення. На такі виплати обласний бюджет виділив мільйон 400 тисяч гривень на 2013 рік. 600 тисяч вже використали. Незабаром почнеться нова хвиля виплат. Кому і скільки , визначали на засіданні обласної комісії з питань матеріальної допомоги. Заступник голови облдержадміністрації Олександр Коваль, який очолює комісію, зазначив: суми можуть коливатися від п’ятисот до п’яти тисяч гривень - у залежності від потреб людини.

Олександр Коваль, заступник голови ОДА
«Дітям-інвалідам і дітям, які хворіють на онкологічні захворювання, ми можемо виплачувати до 5 тисяч гривень. Це конкретна допомога, і ми вже надали її 10 таким дітям.»

Разом із матеріальною допомогою підвищать і пенсії. Як зазначив пан Коваль вже на прес-конференції, останнім часом розміри виплат значно збільшилися і продовжують зростати. Для прикладу, минулого року пенсіонерам військової служби додали майже 500 гривень. До кінця року навантаження на пенсійний фонд взагалі зросте до семисот мільйонів. У зв’язку із цим в облдержадміністрації будуть боротися із зарплатами у конвертах. За словами Олександра Коваля, дані свідчать про те, що на Полтавщині 12% працівників отримують мінімалку або навіть менше. На думку заступника губернатора, ці цифри невірні.

Олександр Коваль, заступник голови ОДА
«Немає точних даних про кількість годин, які пропрацювали ці люди, чи це повний робочий день, чи ні. Але наша робоча група відправила до міністерства праці і соціальної політики звернення стосовно того, щоб передбачити ці питання у звітності, у тій базі даних, яка працює на сьогоднішній день.»

Олександр Коваль переконаний: в області збалансована система доставки пенсій. Половина людей отримує її через банки, решта - від листонош. Для пенсійного фонду більш вигідним варіантом є банківські перекази.

Олександр Коваль, заступник голови ОДА
«Таким чином пенсійний фонд заощаджує тут, але ж банки мають відділення максимум у районних центрах чи великих селах. А у найвіддаленіших населених пункт пенсії населенню доставляють пенсійні відділення.»

Нагадаємо, із грудня мінімальна пенсія в Україні становитиме 949 гривень.