Пільгове перевезення під запитанням

Відповідно до договору про організацію перевезень пасажирів, який укладається між облдержадміністрацією та підприємцем, перевізник зобов’язаний забезпечити безкоштовний проїзд пільговим категоріям населення. Натомість, він отримує грошову компенсацію із бюджету. Наразі, не на всіх приміських маршрутах області укладено такі угоди. Щоб вирішити це питання, відбулася чергова нарада Віктора Шадчнєва, директора Департаменту інфраструктури та туризму облдержадміністрації з керівниками автотранспортних підприємств.
 Віктор Шадчнєв, директор Департаменту інфраструктури та туризму ОДА
"Как всегда у нас не пришли представители Полтавы. Мы их постоянно приглашаем сюда, но они нас постоянно игнорируют."

Субвенція із державного бюджету перевізникам області залишилася майже на рівні минулого року, а ось пільговиків більшає.
Світлана Матуйзо, заст. директора Департаменту праці і соц. захисту населення ОДА
"У Полтавській області право на пільговий проїзд мають 464 тисячі пільговиків. Це майже 32% від всього населення області."

Люди із обмеженими фізичними можливостями -одні із тих, хто мають право на безкоштовний проїзд. Але ні комфорту перевезення, ні шанобливого ставлення до себе, вони не відчувають. Сергій Чумак не з чуток знає про це.
 Сергій Чумак, керівник Полтавського осередку Всеукраїнської організації інвалідів "Союз організації інвалідів України"
"У мене по переїзду від "Паровоза" до ОЦЕВУМу -кожен автобусник, коли баче мене, старається втекти."
Хотілося б, щоб до нас відносилися як до повноцінних громадян країни."

Аби вирішити хоча б основні проблеми, область намагатиметься наступного року потрапити до пілотного проекту з відшкодування адресної допомоги пільговикам за проїзд. Але Віктор Шадчнєв зауважив, що ні в минулі роки, ні тепер, він не помічає активності відповідних департаментів.