Пенсіонери вчаться у школі волонтерів

В обласному клінічному госпіталі інвалідів війни набрали перших у цьому кварталі волонтерів - це пенсіонери, які пройдуть 10-денний курс, та одержать не лише знання та практичні навички надання медичної допомоги, а також у разі потреби - пройдуть діагностику і отримають лікування.

 Тетяна Оданець, керівник школи волонтерів-ветеранів
"Хто хоче підлікуватися, набути знань додаткових - вони приїжджають до нас в госпіталь, ми їх тут лікуємо, сануємо порожнину рота, зубопротезуємо, і все що можемо - тим і допомагаємо. І попутно: це заняття школи волонтерів, їх проводять лікарі-кардіологи, лікарі з лікувальної фізкультури."

Крім лекцій та практичних занять від лікарів, волонтерам надають консультації спеціалісти з Управління соціального захисту населення, пенсійного фонду, юристи та фармацевти. За 10 років діяльності волонтерського центру пройшли підготовку більше 600 бажаючих літнього віку. Як відзначають волонтери нового потоку - вони і зараз намагаються підтримувати один одного, допомагати.

 Варвара Андріївна, пенсіонер-волонтер
"Мы все время помогаем, все время - вот в доме своїм: кому-то чего-то надо принести - зайдем - скажем, вот, человеку нездоровится. У нас все доведено это давнім-давно"

Зараз обговорюється питання співпраці з Червоним Хрестом, щоб долучити до добровільних бригад ще й кваліфікованих медсестер.
Обласний волонтерський центр працює за трьома програмами: «Пенсіонер-пенсіонеру», «Пенсіонер-молоді та дітям» та «Молодь і діти - пенсіонеру». Того ж дня ветеранів привітали з Міжнародним днем людей похилого віку - зі святковим концертом до госпіталю завітали музиканти училища імені Лисенка.

Іван Михайлович, учасник бойових дій в Афганістані
"Я вважаю , що це правильний захід: цим ветеранам уже багато і не треба - хоча б якусь увагу. І спасибі оцим дітям і викладачам, які завітали сюди до нас, що подарують нам хоч хвилину якоїсь радості"

Для ветеранів виконували українські народні пісні, військових часів, віршові твори на тематику Великої Вітчизняної війни.