Контроль над єдиним соціальним внеском

За останніми статистичними даними, на обліку в органах Пенсійного фонду області налічується 64,6 тисяч платників єдиного внеску, більше 14 тисяч з них - юридичні особи. Для спрощення системи звітування, єдиний соціальний внесок відтепер підприємці сплачуватимуть Міністерству доходів і зборів.

Валерій Руденко, начальник ГУ Пенсійного фонду України у Полтавській області
"Благополуччя літніх людей, як і раніше визначатиметься, в першу чергу рівнем економічного розвитку нашої області, економічного потенціалу, яка буде динаміка виробництва, який обсяг заробітної плати – тобто ті бюджетоутворчі фактори, від яких залежить фінансова основа пенсіювання"

Розміри пенсій та соціальних внесків залищаться незмінними, адже Міністерство доходів і зборів здійснюватиме лише прийом та обробку звітності, контроль за своєчасністю і повнотою сплати єдиного соціального внеску. Зміни відбуваються лише у площині контролю. Та -запевняють, - ні платники внеску, ні пенсіонери їх не відчують.

 Людмила Голуб, заступник начальника ГУ Міністерства доходів і зборів у Полтавській області
"Ставки, ані форма, ані терміни подачі звітів не змінюються – вони залишаються такі, які були до цього часу"

Від своєчасності сплати залежить наповнення пенсійного бюджету і добробут маже третини населення, адміністративна реформа ж дозволяє прискорити процес та спростити процедуру для платників. У майбутньому розглядатиметься можливість спрощення варіанту звіту, а також зменшення ставки єдиного соціального внеску.