Боротьба з туберкульозом

Меморандум про взаємодію і співпрацю в боротьбі зі зменшенням рівня захворюваності на туберкульоз та інформуванням населення про профілактичні засоби безпеки підписали у 2012 році між департаментом охорони здоров'я, соціальними службами та громадськими організаціями зазначає Юрій Курилко, заступник директора Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації.

 Юрій Курилко, заступник директора Департаменту охорони здоров’я ОДА
"Населення і наші пацієнти мають бути максимально обізнані із цією проблемою, тут є питання як себе вести , і як треба іти на роботу , де треба обстежитись, ми повинні мінімізувати ризики зараження наших людей. "

На сьогодні Полтавщина належить до областей із найнижчим рівнем захворюваності, зазначає Володимир Печериця, головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру, і це є результатом активної роботи яка не призупиняється ні на мить.

 Володимир Печериця, головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру
"Покращуючи виявлення, покращуючи нашу роботу, не зважаючи на те, що хотілося б зменшити, ми його не зменшуємо, ми виявляємо більше, але ми цим зменшуємо резервуар інфекції. "

Активну роль у соціальному супроводі хворих на туберкульоз та підтримці вразливих груп населення взяли на себе громадські організації, адже тільки завдяки консолідації зусиль рівень захворюваності вдалось взяти під контроль, зауважує Максим Демченко, виконавчий директор благодійної асоціації «Світло Надії».

Максим Демченко, виконавчий директор БА «Світло Надії»
"Вместе с туберкулёзной службой ми обучаем социальних работников территориальных центров, социальных служб что бы они умели выявлять, инициировали в городе в центре возле гоголя с выездим флюрографом. "

Зауважимо цього року в регіоні хворіють 39 людей на 100 тисяч. Минулого року таких на 100 тисяч нараховувалось 40,5. Найгірша ситуація у Глобинському районі - 63 людини на 100 тис. У Оржицькому - 60 Кременчуцькому - 58 Пирятинському та Гребінківському районах.