Безоплатна правова допомога

Закон України про безоплатну правову допомогу діє в Україні з початку цього року. Відповідно до нього кожен громадянин має право на отримання консультацій з правових питань, складання скарг та заяв, представництво інтересів особи в судах та інших державних органах і захист від обвинувачення. Право отримати ці послуги безкоштовно гарантується Конституцією України.

Олександр Дзюбенко, директор обласного центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги
"З набуттям чинності цього закону в Україні було створено 27 спеціалізованих установ – це центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Такий центр було відкрито і в Полтавській області"

Центр цілодобово приймає повідомлення вповноважених осіб про будь-які випадки затримання. За поточний рік надано близько 3000 доручень особам, затриманим в адміністративному порядку та за підозрою у вчиненні злочину. Завдяки своєчасній правовій допомозі та державному фінансуванню, відзначає Олександр Дзюбенко, позиції захисту і обвинувачення урівнялися. Якісні юридичні послуги кваліфікованих адвокатів дозволяють уникнути багатьох негативних наслідків.
Ще у липні розпочато програму інформування населення щодо права кожного на захист. Активно проводилася й робота з працівниками установ Управління Міністерства внутрішніх справ.

 Володимир Абрамов, заступник начальнику штабу УМВС
"Були розроблені відповідні інструкції і направлені до міськрайорганів. Тобто кожний черговий, кожний помічник чергового – всі знають, що необхідно робити у таких випадках, коли людину доставляють до міськрайоргану. Є відповідні журнали обліку доставлених і відвідувачів"

Щомісячно і щоквартально проводиться звірка затримань. Постійно здійснюється контроль бази даних, ведеться відеоспостереження за діями правоохоронців.
 Олександр Костенко, заступник начальника Управління громадської безпеки УМВС
"Працівники чи патрульні наряди міліції, чи ті самі дільничні інспектори у разі затримання правопорушника терміново телефонують у чергову частину. І там пішла далі – ланцюгова реакція, де повідомляється адвокат"

2 жовтня завершився прийом документів від адвокатів, які б хотіли захищати права громадян. Зараз укладено контракти з 60-ма адвокатами, проте реєстр буде розширюватися. Цього року державою виділено близько 800 000 гривень для оплати їх послуг.