Комісія ОР з паливно- енергетичного комплексу

Щоб отримати дозвіл на вивчення та використання надр, дослідно-промислові розробки та видобування торфу, природного газу тощо, підприємство має не лише не завдавати шкоди навколишньому середовищу, а й приносити користь населенню міст і селищ, що знаходяться поруч із родовищами. Щоб контролювати процес взаємодії підприємців з місцевою громадою - обговорили порядок отримання підприємствами спеціальних дозволів.
За словами депутатів обласної ради, рішення про затвердження порядку спирається, перш за все, на погодження місцевої влади на користування надрами. У чому користь для місцевої громади від сусідства з видобувними товариствами - розповіли керівники підприємств.

 Михайло Рибчич, голова правління приватного акціонерного товариства
"У нас проводяться роботи на території Шишацького району і Миргородського району. Соціальна угода заключається на підставі потреб населення, їхніх побажань. І, відповідно, наша згода – ну, взаєморозуміння"

Поки що не визначено ані чітких тарифів, ані переліку послуг. Підприємці стверджують - у своїх діях спираються на побажання місцевої влади. Хтось виділяє певні суми на потреби сільських рад, хтось - бере на себе конкретні послуги. Наприклад - забезпечення водопостачання, вивезення сміття та інші.

Олексій Куколенко, директор товариства з обмеженою відповідальністю
"Вопрос жизнедеятельности села – всегда мы с головой сельской рады находим общий язык., поддерживаем мероприятия сельской рады. Выделяем деньги на осветление улиц, на ремонт дорог. Также своими силами проводим ремонт общесельского назначения"

Зареєстровані у поточному році підприємства, які ще не здійснювали видобування, надали затверджені плани фінансування районних та сільських рад у майбутньому