розвиток паліативної та хоспісної допомоги

У Полтаві пройшов тренінг для лікарів та соціальних працівників, на якому розказали про допомогу невиліковно хворим людям. Цю допомогу називають паліативною, а якщо її надають у спеціальних установах - хоспісною. Слухачам пояснили - якщо людина хворіє, важливо полегшити їй не лише фізичні, а й психологічні страждання. До багатьох таких громадян фахівці приходять додому.

Людмила Корнієнко, директор департаменту праці та соціального захисту населення
«Співпраця, тісна співпраця з органами охорони здоров’я, тобто медична допомога, одночасно надання психологічної допомоги, духовна підтримка, за згодою людини, яка потребує нашої підтримки.»

Нещодавно в Україні створили Всеукраїнську громадську організацію «Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги». Полтавській осередок очолює Людмила Самолесіс - головний позаштатний спеціаліст з такої допомоги департаменту охорони здоров’я. Пані Людмила зазначає: сьогодні на Полтавщині близько 20 тисяч людей із невиліковними недугами.

Людмила Самолесіс, начальник обласного осередку «Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги»
«90 % - це ті люди, які потребують допомоги, плюс їхні родичі, адже паліативна допомога - це допомога не лише тому пацієнту, який помирає, а й тим, хто його оточує.»

Тренінг відвідали лікарі будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів. Сьогодні в області 14 таких закладів. Окрім цього, лекцію слухали керівники стаціонарних відділень соціальної допомоги територіальних центрів та очільники будинків ветеранів.