увіковічнили В. Пащенка . На фасаді ПНПУ встановили меморіальну дошку.

В Полтаві увіковічнили Володимира Пащенка. На фасаді ПНПУ йому встановили меморіальну дошку. За життя науковий доробок педагога налічував понад 330 публікацій, звання кандидата філософських та доктора історичних наук. Володимир Олександрович член Академії педагогічних наук, професор, почесний професор Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова. З вересня 1990 по липень 2008 року - ректор Полтавського Національного Педагогічного Університету. Як зауважує Микола Степаненко, оцінити науковий спадок Володимира Олександровича в розвиток педагогічних наук просто не можливо.

Микола Степаненко, ректор ПНПУ ім. В.Г. Короленка
"Виховав сотні учнів, його пам’ятають як прекрасного лектора, чудового оратора, мудрого керівника. Він слугував справді взірцем педагога іскрометного, багатого на гумор, талановитого на інтелект, доброго у взаємовідносинах з людьми. "

Встановлення пам’ятного знаку було не дарма приурочено саме до дня вчителя, адже Володимир Олександрович був педагогом від бога, який ні на день не забував про стіни університету, саме таким він і запам’ятався людям - розповідають рідні науковця.

Валентина Пащенко, вдова Володимира Пащенко
"Пам’ять не зітреться, пам’ять буде жити, хай пам’ятають його живим, таким яким він був життєлюбом із тією великою любовю по життю пройшов. "

Не зважаючи на не дуже сприятливу погоду вшанувати пам’ять науковця під стіни університету окрім рідних та друзів прийшли як нинішні так і колишні студенти педагогічного університету.