Почалися холоди - згадали про безхатченків.

Почалися холоди - згадали про безхатченків. В облдержадміністрації зібрали засідання ради з питань їх захисту, аби узгодити дії відомств. Вже налагоджена система обліку безпритульних людей - за 2012 рік зареєстрували 100 громадян. А органами влади виділено кошти на відновлення документів. Окрім цього, їх працевлаштовують - в основному на громадські роботи. Втім, минулого року із сотні безпритульних полтавців почали працювати лише 20. В обладміністрації кажуть: чимало з них просто не бажають зароблять гроші. А от із допомогою інвалідам та людям похилого віку усе гаразд.

Людмила Корнієнко, директор Департаменту праці та соціального захисту населення
«Надається статус бездомного, оформлюються документи, надається допомога в оформленні пенсій чи інших виплат. Якщо ці люди не мають житла, їх відправляють до будинків-інтернатів або до стаціонарних відділень.»

Значну роль у допомозі безхатченкам відіграє міська благодійна організація «Світло надії». Оголошення на вулицях міста про притулок для бездомних - їхня робота. Однак лише їхніх зусиль недостатньо, говорить директор Максим Демченко - потрібна співпраця відомств та служб.

Максим Демченко, виконавчий директор Благодійної асоціації «Світло надії»
«Ми розраховані усього на 30 осіб, а проблема велика. У центрі зараз 6 дітей, ми розуміємо, що нам потрібно розширюватися. Без допомоги обласної та міської влади ми просто не впораємося.»

На засіданні вирішили - час починати відкривати пункти обігріву. Через дуже ранні холоди в Україні вже зафіксували випадок загибелі безхатченка. Рятувальники зазначають: у них достатньо ресурсів, щоб відкрити в області майже сотню таких пунктів.