Полтавщину відвідав Надзвичайний та Повноважний Посол Туркменії

До Полтавської області приїхав Надзвичайний та Повноважний Посол Туркменії в Україні пан Нурберди Аманмурадов. Гостю влаштували теплий прийом в облдержадміністрації - із дипломатом зустрівся її голова Олександр Удовиченко. Обмінявшись вітаннями, сіли за стіл переговорів. Пан Посол прибув один, без помічників, тоді як на полтавській стороні разом із губернатором був ректор міського університету економіки і торгівлі Олексій Нестуля. Це не дивно - говорили про освіту. Це та галузь, де співпраця між країнами найміцніша і найперспективніша.

Нурберди Аманмурадов, Надзвичайний та Повноважний Посол Туркменії в Україні
«Ми серед іноземних держав посідаємо 1 місце за кількістю студентів. Які навчаються в українських вишах. І з кожним роком ця кількість зростає. Це говорить про якість освіти, про прагнення наших студентів отримувати тут освіту для того, щоб знайти собі місце у суспільстві.»

Лише у Полтаві навчається майже 600 туркменських студентів. Пан Аманмурадов зазначає: умови, які створюють для їхньої молоді на полтавській землі, найкращі. Туркмени вже запросили полтавців на освітній ярмарок в Ашхабад, який пройде на початку листопада. Полтавські та туркменські виші можуть у майбутньому створити ради ректорів - це допоможе зміцнити стосунки між навчальними закладами. Туркменів також цікавить торгівля із регіоном. Олександр Удовиченко вже запросив пана Посла відвідати кілька найбільших підприємств Полтави, Кременчука та Комсомольська. Чи бути економічній співпраці, визначать на подальших переговорах