Неочікуване сусідcтво

Згідно з чинним законодавством України, кожен громадянин має право на землю. Шестеро осіб безоплатно отримали по 10 соток «для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд» на вулиці Світанковій у приватному секторі мікрорайону Половки - саме там, де на поточний час проживає міський голова Олександр Мамай.
Відтепер його сусідами стали власна донька та сестра її чоловіка, зять і сестра першого заступника і ще двоє не менш підприємливих людей.
Як запевняють у міському центрі нерухомості, вільних ділянок для індивідуальної забудови зараз у Полтаві немає. Якщо ж звернутись з відповідним поданням - відповідь буде такою: ці землі належать до міського фонду і будуть використані на потреби міста.
Але шістьом полтавцям несподівано пощастило: на Світанковій з’явились вільні ділянки. Проте голова комісії з питань регламенту і депутатської етики Київської райради, на сесії якої депутати й приймали рішення з приводу дрібних земельних питань, розповідає, що спочатку у цій справі фігурували зовсім інші імена.

 Іван Кібкало, голова депутатської мандатної комісії з питань регламенту і депутатської етики Київської райради
"Але справа в тім, що коли первоначально ми розглядали ці рішення (це було у травні місяці), це були інші зовсім люди, які проживали в сільській місцевості – і нам ці прізвища нічого не говорили, тому що ж в заяві ніхто ж не напише, що це кум-сват мера нашого"

Вже у серпні усі шестеро «щасливців» одностайно відмовились від земельних ділянок, тож комісія лише скасувала попереднє рішення та передала землю новим претендентам.
Вартість однієї сотки експерти оцінюють у кілька тисяч доларів.

 Анастасія Куцина, керівник відділу продажів міського центру нерухомості
"Если рассматривать конкретно этот район, то нужно учитывать, что в этом районе подведены все коммуникации: там есть электроэнергия, есть канализация, есть водопровод. Этот район находится в зеленом массиве недалеко от озера. Таким образом, стоимость одной сотки земли в этом районе будет от 2,5 до 3 тысяч долларов"

Шість ділянок вже вдало приватизовано, та, як розповідає голова депутатської комісії з питань регламенту, зараз розглядаються ще дві заяви на отримання землі на вулиці Світанковій - це знову нікому невідомі люди з глибинки. Депутат Октябрської райради Олег Пругло підкреслює: при поданні одночасно більш ніж десятьох заяв, закон забороняє безоплатне отримання, крім того, таке рішення вже має приймати міська рада. Тож, подача окремих заяв від групи людей у різні періоди часу - доволі вдала стратегія.

Олег Пругло, депутат Октябрської райради від ВО «Батьківщина»
"Там выделено 6 участков. Уверен, что там могло быть и 10 участков – а это уже прерогатива выделения городского совета, и уже не бесплатно – а кооперативу за деньги. То есть это уже практически маневр для того, чтобы бесплатно отдать земли своим приближенным"

Нагадаємо на своїх перших прес-конференціях Олександр Мамай гостро критикував так зване кумівство та обіцяв суворо дотримуватися закону та викорінювати таке явище з коридорів Полтавської влади.
На жаль, отримати коментар від самого мера з цього приводу не вдалось - тому що на дзвінок він не відповів