Сесія обласної ради . Розподіл коштів обласного бюджету.

На вісімнадцятій сесії обласної ради обговорили розподіл коштів обласного бюджету та деякі інші питання. Загалом, суперечок не виникало - завдяки детальному відпрацюванню цих питань в постійних комісіях рішення приймались швидко та здебільшого - одноголосно. Пріоритетні напрями розвитку - галузі освіти та медицини. Левову долю коштів виділили на придбання авто швидкої допомоги, закупівлю паливно-мастильних матеріалів для їх обслуговування та забезпечення вакцинації від грипу.
Значну увагу приділено й сфері освіти - вносили зміни та доповнення до Програм розвитку освітньої галузі..
Володимир Мирошниченко, директор Департаменту освіти і науки ОДА
"Це доповнення до двох наших головних освітянських програм: комплексна програма розвитку освітньої і програма розвитку профтехосвіти"
Прийнято рішення відзначати найкращих вчителів та преміювати переможців ІІ етапу конкурсу «Вчитель року». Також приємні інновації чекають на професійно-технічне училище у селі Веприк Гадяцького району - для придбання насосу для водної свердловини виділено 52 тисячі гривень.
Виділено кошти й на святкування 200-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка.
Але все ж таки було й рішення, що викликало певний резонанс. Ще до початку сесії на вході до будівлі депутатів обласної ради зустріли червоними прапорами комсомольці старого гарту. На сесії розглядали принципове для них питання - відзначення на регіональному рівні 95-ї річниці створення Всесоюзного Ленінського Комуністичного Союзу Молоді - ВЛКСМ. Як запевняє депутат обласної ради від комуністичної партії України Олександр Масенко, пікетувальники з прапорами - зовсім не мітингують.
 Олександр Масенко, депутат обласної ради від комуністичної партії
"Це не мітинг був, це просто прийшли люди, які в свій час перебували в лавах комсомолу – різне покоління: і старшого віку, і нинішні комсомольці – які прийшли зорієнтувати депутатів обласної ради – про те, що потрібно підтримати проект постанови про відзначення 95-ї річниці"
Питання про відзначення цієї дати викликало реакцію не лише з боку прихильників цієї ідеї - пікетувальники з прапорами Всеукраїнського об’єднання «Свобода» навпаки ж висловили своє негативне ставлення до святкування цієї дати:
Юліан Матвійчук, голова міської організації ВО «Свобода»
"Рішення провокаційне, як на мене – це буде святкування 95-ї річниці ВЛКСМ. Тобто організація – її руками робилися в 20-30-ті роки і репресії, і голодомор, і колективізація, і розкрадання в селах зерна і так далі
За словами Юліана Матвійчука, люди в Полтаві - вже не Homo Soveticus, і він та його однодумці й надалі проводитимуть подібні акції протесту для викорінення як вони говорять Червоної Чуми.
Проте, рішення щодо святкування все ж було прийнято, як прокоментував голова обласної ради - на цю подію, згідно до проекту рішення, не буде витрачено жодної копійки з обласного бюджету.  Іван Момот, голова обласної ради
"Я б не хотів, щоб це питання сьогодні політизували, перетворювали, у мітингове русло переключали, тут абсолютно зважене, неполітичне питання – депутати підтримали, і я не бачу в цьому нічого поганого: я вважаю, що це нормально, коли люди знають свою історію, дбають про ветеранів"

Тож обласна рада вирішила впорядкувати пам"ятники та обеліски, пов"язані з історією комсомолу, оприлюднити матеріали з історії ВЛКСМ та сприяти ініціаторам урочистого відзначення ювілейної дати у проведенні тематичних заходів.