День метеоролога

Галина Плис кожні три години перевіряє дані на спеціальній станції. Розповідає - працюють по змінах - цілу добу.

Галина Плис
технік-спостерігач Полтавської метеорологічної станції
«Звичайно, тяжко ходити вночі, але у нас є собака, вона нас завжди супроводжує.»

Метеоролог каже - працівники станції відчувають на собі усі примхи погоди. Переносять і мороз, і спеку.

Галина Плис
технік-спостерігач Полтавської метеорологічної станції
«Складно ходити під час грози, особливо коли вона над нами. А 4 роки тому, коли я лише прийшла сюди працювати, були сильні морози - до мінус двадцяти шести. Ми відморозили собі шкіру на руках.»

Один збір даних займає приблизно півгодини - швидкість та напрямок вітру, тиск, кількість опадів, температура повітря та ґрунту. Галина Плис підкреслює - вони не пишуть прогнози погоди, а лише готують необхідні дані і відправляють полтавським синоптикам. Ті ж самі показники метеостанція надсилає до Харкова, а звідти вони йдуть до столиці, потім - у світові метеоцентри. Тож помилки тут неприпустимі - похибка у пів градуса може зіпсувати увесь прогноз.

Галина Плис
технік-спостерігач Полтавської метеорологічної станції
«Помилок фактично не буває. Ми працюємо сумлінно - знімаємо показання, аналізуємо.»

Хоча припуститися помилки досить легко, додає жінка. Обладнання, яким користується станція, закупили ще за радянських часів. Багато пристроїв допрацьовують свій строк, деякі взагалі не працюють.

Галина Плис
технік-спостерігач Полтавської метеорологічної станції
«Прилад, що визначає висоту нижньої межі хмарності, не працює. Її ми визначаємо, як можемо. У аеропорті він є, і нам він потрібен. Ламаються і термометри - днями один з них через сильний вітер випав з будки і розбився.»

Вартість одного термометра - близько п’ятисот гривень, кажуть метеорологи. Серйозніші пристрої коштують набагато дорожче. І додають - тих фінансів, що дає держава, недостатньо. А точніші прогнози без належної кількості грошей - майже фантастика. Полтавські метеорологи сподіваються - у майбутньому їх станції приділятимуть більше уваги. Адже хочуть, щоб полтавці завжди дізнавалися лише правильні, а головне - гарні прогнози.

Флаги блока: