Паліативна допомога

Забезпечення невиліковних і помираючих хворих Полтавщини фаховою допомогою та доглядом дозволяє реалізовувати на практиці принцип гуманності медицини та основні засади загальнолюдської та християнської етики. В нашій області розгорнуто 197 паліативних ліжок: 20 для психічно хворих з супутньою ВІЛ - інфекцією, 20 для хворих невиліковними формами туберкульозу, 6 для хворих на СНІД, 20 для хворих на онкологічні захворювання ,71 для хворих з неінфекційними невиліковними захворюваннями. Зазначає Світала Шевченко, обласний позаштатний дитячий гематолог.

Світала Шевченко, обласний позаштатний дитячий гематолог ДОЗ ОДА
"Щорічно помирає від онкологічної патології близько 10 пацієнтів, це або неоперабельні пухлини головного мозку або коли батьки уже мамі звертаються на 4 стадії. "

Значна увага приділяється як і підготовці персоналу, що працює з паліативними хворими, так і забезпеченню їх духовного комфорту. Розповідає отець Валерій. Адже духовний спокій для таких хворих надзвичайно важливий.

Валерій Мараховський, настоятель Свято - Знаменської церкви .
"В последнии дни, в последний момент жизни человеку неоходимо исповедоваться причаститься и с миром в душе пойти в мир иной. "
Зазначимо, світовий досвід паліативної допомоги свідчить про те, що разом зі стаціонарними умовами, все більшої актуальності набувають інші форми надання допомоги такі як оперативні бригади, служби допомоги вдома.