знедолені мешканці селища Червоний Шлях

Зараз Червоний Шлях - ізольований від усього світу населений пункт - розповідають знедолені мешканці селища. Всупереч обіцянкам керівників міста, серпантин до Хрестовоздвиженського монастиря так і не відремонтували.
 Оксана Яковлева, селищний голова с. Червоний Шлях
"Ми нікуди не можемо: ні до лікарні, ні до собезу, ні до шкіл, ні до дитячих садків, ні у гуртки, ми нікуди не можемо виїхати! Тому що у нас лісосмуга: ні одні випадки були зафіксовані у міліції, коли були напади на людей""
Крім того, що в об"їзд їхати до міста понад годину, скаржаться обурені люди, стільки ж доводиться чекати того громадського транспорту : немає ані чіткого розкладу руху, ані достатньої кількості автобусів - на зупинці у Червоному Шляху автобуси заповнюються так, що потім не зупиняються до самої Полтави.
Але найбільше від цього страждають діти - філію 12-ї загальноосвітньої школи у селищі все ж таки закрили, попри рішення комісії Міністерства освіти і науки України і рекомендацію Дмитра Табачника відновити її роботу. І тепер школярі змушені вставати на півтори години раніше, щоб встигнути на шкільний автобус та об’їжджати 23 кілометри, щоб дістатися до школи - розповідають батьки. Діти такі переїзди переносять дуже погано.
Оксана Яковлева, селищний голова с. Червоний Шлях
"Одна мама в нас єсть – кожного ранку кормить дітей таблетками від нудоти, тому що дитина не доїжджає до школи. І вона говорить: «Якщо садити дитину на таблетки кожного ранку – то це санітарні норми?» Як нам сказали – школа не відповідає санітарним нормам"
До того ж, батьки змушені сплачувати проїзд своїх дітей двічі на день. Але це - запевняють вони - дрібниця у порівнянні з тими незручностями, які викликають у щоденні 2-годинні переїзди. Тому діти збираються у групи і йдуть навпростець пішки - через ліс.
Оксана Лазаренко, мешканка с. Червоний Шлях
"Коли була погана погода, в дощ їхали в автобусі стільки дітей, що діти сиділи на двох кріслах по четверо, по п’ятеро. Тобто представте, яка це повинна бути безпека на дорозі, щоб автобус був настільки забитий дітьми, що діти сиділи один в одного на руках і об’їжджали все місто, на світлофорах, в центрі, де можуть бути пробки. Це небезпечно, такого не може буть"
розповідають мешканці селища, закриту школу розграбували - познімали люстри, винесли водонагрівач, навіть повидирали розетки - до речі, куплені за гроші батьків. На пояснення від міського голови - розповідають мешканці Червоного Шляху - вони вже не сподіваються.
Галина Труханова, мешканка с. Червоний Шлях
"А тепер оставили і без медпункта, і без школи, і без дороги – без нічого. І він нам сміється в обличчя, каже – немає комп’ютерного класу. Дітям один урок на тиждень – ладно, один урок можна їх звозить, але ж не каждий же день їх тарабанить, маленьких дітей?"
Наступного тижня чекають на нову комісію від Міністерства освіти і науки з перевірками. Якщо ж міська влада знову ігноруватиме звернення громадян і рекомендації Міністерства, мешканці Червоного Шляху готові до нових акцій непокори.
Василь Ковальчук, правозахисник
"Це не будуть пікети, мабуть, вже треба з цією бандою, з цією ордою Мамая боротися шабельками і вилами, мені так здається"
Зневірені люди з Червоного Шляху обіцяють: якщо у Полтаві їх ігноруватимуть, поїдуть до Києва і пікетуватимуть вже не перед дверима обласної ради, а ставитимуть наметове містечко біля будівлі Кабінету Міністрів.
У телефонній розмові представники прес-служби міської ради пообіцяли надати нам офіційну відповідь пізніше, проте на повторні дзвінки не відповідали.