День художника

Щороку у другу неділю жовтня полтавські художники відзначають професійне свято. Митці говорять: не можуть уявити день художника без виставки. Це для них своєрідна традиція. Цього року обласний осередок української спілки вирішив об’єднати в експозицію акварельні роботи полтавських авторів. Вони підкреслюють: не дуже багато живописців наважуються братися за акварельні фарби, адже ця техніка є досить примхливою.

Марина Герасименко, художник, викладач
«Вона як норовлива жінка - їй слід приділяти увагу. Якщо про неї забуваєш на деякий час, вона перестає тебе слухатися.»

На виставці, окрім картин іменитих майстрів - роботи молодих полтавців. Голова обласної організації спілки художників Юрій Самійленко зазначає: молодь надзвичайно перспективна і талановита. Але яка кар’єра на них чекає, якщо полтавський осередок не має навіть свого власного офісу?

Юрій Самійленко, голова обласної організації НСХУ
«В Україні це - єдина організація, яка не має своєї власності. Майстерні далеко не кращі, нажаль.»

Із паном Самійленком погоджується і досвідчений художник Володимир Бернадський. На його думку, мало лише мати здібності - важливо працювати у нормальних умовах. А як раз із цим у Полтаві проблеми, додає він.

Володимир Бернадський, член НСХУ
«Маленькі майстерні, темні. Кращого немає і очікувати на нього неможливо.»

Попри це, митці переконані: полтавська школа - одна з найкращих в Україні. У будь-якому разі, талант неможливо купити, тож ніщо не завадить їм продовжувати займатися своєю справою.