До 70-ї річниці Раїси Кириченко

14 жовтня 1943 року народилася улюблениця Полтави й усієї України, народна артистка Раїса Кириченко, тоді ще - Рая Корж. Цей день має велике значення для українского народу - зазначають в обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара, де творчості народної артистки присвятили творчий вечір. Провели його для учнів 9-х класів полтавських шкіл.

Валентина Гринько, головний бібліотекар відділу соціокультурної діяльності обласної бібліотеки для юнацтва імені О.Гончара
«Це дійсно знаменний для нас день, тому що тут теж в часі збігаються навіть 3 події: це день українського козацтва, це день Пресвятої Покрови Богородиці і це день, коли народилася Раїса Кириченко. В такий благословенний день народилися. Котилися колеса війни, все було в розрусі».

Вона не мала спеціальної музичної освіти, одного разу до її села приїхав хор Кременчуцького автозаводу, і керівник колективу випадково почув спів телятниці Раїси. Після цього й почалась її музична кар"єра. За своє життя Раїса Кириченко записала понад 200 пісень, і тепер її постать - чудовий зразок для підростаючого покоління - вважають бібліотекарі.

Наталя Рисенко, завідуюча відділом соціокультурної діяльності обласної бібліотеки для юнацтва імені О.Гончара
«Наша землячка, которая прославила именно наш город. Говорить о том, что она красивая, что на талантливая - можно много, долго и поэтому для молодежи - это тоже пример»

Під час музично-літературної композиції, присвяченій творчості всенародної улюблениці, дітям розповідали про життєвий шлях Раїси Кириченко, лунали записи її пісень, а дівчата з музичного училища виконували народні пісні.

Аліна Велика, студентка музичного училища ім. М.Лисенка
«Мені подобається її голос, і взагалі її творчість, виконувати пісень її - я не виконувала ні разу, але хочеться. Її прийоми, її манера мені подобаються дуже, хочу бути десь подібною до "

Це не останнє свято, яке запланували працівники бібліотеки. Вже зараз у бібліотеці готуються до святкування Дня Козацтва - запланували низку заходів ігрового характеру - для дітей молодшого шкільного віку