Покрова Пресвятої Богородиці

Свято Покрова Пресвятої Богородиці відзначають церкви східного обряду - православні та греко-католики. За повір’ям, коли військо давніх русів взяло в облогу оплот православ’я - Константинополь, мешканці міста зібралися у храмі та почали молитися Богородиці про порятунок. Якщо вірити легенді, диякон та юродивий, що були тоді в храмі, побачили, як Матір Божа накрила людей покровою, взявши під свій захист. Після цього вороги відступили і місто було врятовано.
Як розповів священик Свято-Успенського кафедрального собору, тепер для християн це свято - уособлення людської вдячності Богові та Божій Матері, та крім того - це й свято захисту людини Творцем від скорбот.

 Священик Володимир, Благочинний Свято-Успенського кафедрального собору
"Але в той же час є звернення про допомогу, оскільки ми так часто потребуємо підтримки, захисту у того, хто є Творцем, хто є Богом, і Божої Матері, яка є ходатайницею за людський рід і кожного з нас"

В Україні це свято відзначають ще з часів Хрещення Русі. Це одно з найголовніших народних свят: до Покрови завершувалися жнива і сівба озимих. Саме цю пору розпочинали проводити вечорниці. І понині багато полтавців сприймають це свято не лише як релігійне.

 Володимир, полтавець
"Ну це свято дуже старинне. Від своєї бабушки, від дєдушки я знав, що це свято Покрова козаков, свято людей, які трудилися в полі, які закінчили рік і зібрали збіжжя на полі, на огородах"

"Особисто для мене, як для віруючої людини, це, перш за все, вшанування ікони Божої Матері Покрови"
"І радість, і смуток - що ми довго були віддалені від Господа і зараз навертаємося. Но більше радості"
"Я молюся, щоб Матір Божа покрила моїх дітей, онуків своїм покровом, а іменно що це таке - не знаю, к великому моєму сожелєнію"

"Ну як я святкую? У мене сьогодні день народження у дочки. Тому я піду поставлю свічечку просто. Таке буде у нас свято"

У народі кажуть: «Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду - льодом, а дівчат - шлюбним вінцем». Здавна люди вважали, що це найблагодатніша пора для гуляння весіль. А в українських селах навіть існує прикмета: якщо на Покрову сніг - буде багато весіль.