Підсумки роботи медичної галузі

Програма реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» був основним документом, яким керувалися полтавські медики минулого року. Одне з головних завдань програми - якісні медичні послуги за мінімальних затрат. Представники галузі охорони здоров’я Полтавщини під час засідання круглого столу підбили підсумки - як їм вдалося розпорядитися коштами. Начальник обласного управління охорони здоров’я Віктор Лисак вважає подібні заходи необхідними.

Віктор Лисак
начальник управління охорони здоров’я ОДА
«Чим більше ми будемо спілкуватися, тим краще буде результат. Це робиться, для того, щоб люди знали, куди йдуть кошти, що робиться.»

954 гривні - саме стільки зараз складають витрати галузі на одну людину. Медики кажуть - у 2011 ця сума була меншою на 200 гривень. Чимало коштів витратили на ремонт лікарень - 145 мільйонів. На 7 з половиною мільйонів закупили медичного обладнання. Натомість зекономити вдалося завдяки створенню закладів сімейної медицини замість неефективних лікарень або поліклінік. За словами Віктора Лисака, видатки прозорі - за всім стежить обласна громадська рада.

Віктор Лисак
начальник управління охорони здоров’я ОДА
«Проходять депутатські комісії за участі громадської ради, на яких вирішують, скільки коштів виділити. Гроші витрачають на багато речей - зарплати працівникам, енергоносії.»

Учасники круглого столу наголосили - кількість грошей, які виділяють на зарплати лікарям, постійно зростає. Попри це, працівники цієї сфери отримують у середньому лише трохи більше 2 тисяч. Це один з найнижчих показників серед галузей народного господарства. Чимало коштів пішло на створення перинатального центру. Окрім того, на 10 з половиною мільйонів закупили ліків та обладнання для екстреної медичної допомоги.