Реформа ЖКГ

«На жаль, Україна - не самодостатня держава в плані видобутку природного газу - констатує директор Департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації, - Тому без реформування цієї галузі буде важко в повній мірі задовольнити потреби промисловості і житлового сектору. Для цього проводиться комплексна робота в кількох напрямах: по-перше - проведення модернізації теплогенераторних котелень за рахунок заміни застарілого обладнання на сучасні котли зі значно вищим коефіцієнтом корисної дії.

 Олександр Тонков, директор Департаменту ЖКГ ОДА
"Другий, будемо говорить, ще один напрямок, який забезпечує зменшення споживання природного газу – це зменшення витрат при його транспортуванні – тобто втрат в теплових мережах"

Станом на сьогодні протягом поточного року оновили 14 кілометрів теплових мереж. В цілому, в Полтавській області вже виконали значний обсяг робіт.

 Юрій Злобін, перший заступник директора Департаменту ЖКГ ОДА
"За нашою інформацією з місць в 13 році було оновлено конструкції 11 котелен – це місто Лубни, Миргород, Комсомольськ. Виконали ремонти котлів, проведено заміни пальників, і 8 котелень переведено в автоматизований режим"

Вже майже половину - 41 з 95 - перевели в автоматизований режим і на підприємстві «Полтаватеплоенерго». Забезпечити беззбиткове функціонування підприємств в галузі має не лише технічне переоснащення, а й використання альтернативних джерел енергії - торфу, очеретових пелет, деревної тирси тощо. Серед позитивних результатів такого реформування - не лише значна економія коштів, а й подолання монополізації житлово-експлуатаційних організацій та дільниць - зазначає Олександр Тонков. В цілому, завдяки реформі планується зменшити споживання природного газу до 50%.