підсумки економічного і соціального розвитку регіону та виконання бюджету

Керівництво області підбило підсумки економічного і соціального розвитку регіону та виконання бюджету за 9 місяців поточного року.
Як відзначили на засіданні колегії ОДА- період видався непростим для Полтавської області.

Павло Кропивка, директор Департаменту фінансів ОДА
"Обласний бюджет отримав на 89 мільйонів гривень, або на 12% менше, ніж за відповідний період минулого року. Основна причина зменшення зазначених надходжень – це зміни в законодавстві із січня поточного року щодо зарахування в повному обсязі до державного бюджету плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату"

Проте, міські та районні бюджети навпаки збільшилися на 46 мільйонів гривень - завдяки зростанню надходжень до загального фонду у всіх містах обласного підпорядкування. Виникли певні складності і у сфері міжнародних відносин.

 Олена Адамович, заступник голови ОДА
"Євроінтеграційні прагнення України та перспективи підписання угоди про Асоціацію призвели до ускладнення відносин з Російською Федерацією: зокрема, російською стороною було посилено митний контроль, пред’явлено необґрунтовані вимоги до якості вітчизняної продукції та частково призупинено експорт"

Як розповідає Олена Адамович, економіка Полтавщини відчула ці зміни певною мірою, оскільки у загальній структурі експорту близько 30% складала торгівля з Російською Федерацією. Проте, проблему вирішують зараз на державному рівні. І навіть в таких складних умовах - зазначає Олена Адамович, значна кількість підприємств нарощує виробництво, наприклад, Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат - на 10% і експортує продукцію в країни Євросоюзу, Китаю, Японії і Туреччини.
За її словами, індустріально розвинені регіони України, понесли значно більші збитки. Проте, цього року, складності виникли і в аграрно-промисловому секторі.

 Микола Сущий, заступник директора Департаменту агропромислового розвитку ОДА
"Відповідно до плану проведення осінніх польових робіт у вересні планувалось закінчити посів озимих культур, провести збирання основної частини пізніх сільськогосподарських культур, проте несприятливі погодні умови, які склалися протягом вересня на території області, призвели до зниження виробництва валової продукції"

У порівнянні з минулим роком - зниження доволі значне - відзначає Микола Сущий - за 9 місяців індекс виробництва валової продукції знизився майже на 11 з половиною %.
Голова обласної державної адміністрації все ж впевнений: ситуацію можна виправити.

 Олександр Удовіченко, голова ОДА
"Сільське господарство – це та галузь, де ми маємо – і повинні – рік закінчити з серйозними показниками. Ми 2 квартали пройшли зі 120%-вим зростанням, і, безумовно, якщо ми завершимо збирання пізніх культур – думаю, рік буде приблизно з такими ж цифрами"

До речі, у тваринництві індекс ВВП збільшився на 7%, зокрема - на 30% збільшилось виробництво м’яса. Позитивні тенденції простежуються і в сфері інвестицій: 1,4 мільярда гривень вкладено у 16 інвестиційних проектів, здебільшого - в агропромисловому комплексі.
Визначили шляхи стабілізації цін на овочеву продукцію: серед них - активізація ярмаркової торгівлі та додаткові місця на ринках.
За 9 місяців поступово скоротили заборгованість з виплати заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях - на 19%.

 Людмила Корнієнко, директор Департаменту праці та соціального захисту населення ОДА
"Аналіз складу загальної заборгованості по галузях показує, що найбільше заборгували працівникам промислових підприємств – 7 мільйонів гривень, аграрного сектору – майже 3 мільйони, ІІІ місце – будівельна галузь – мільйон 400 тисяч гривень"

До речі, з 16 економічно активних підприємств-боржників 7 - державної форми власності.
В цілому, заборгованість вже вдалось скоротити на 2 мільйони - відзначає Людмила Корнієнко.
Підвищення якості життя громадян на засіданні визначили як пріоритет. Це покращення має забезпечити реалізація 36 мікропроектів, в числі яких - відновлення роботи дитячих садків, відкриття міжрайонних пологових будинків, введення в експлуатацію житла в містах та сільській місцевості.