Урочистості до дня автомобіліста

Полтавські автомобілісти та дорожники відзначили професійне свято. В Україні його започаткували ще 1993 року. З того часу автолюбителі збираються разом в останню неділю жовтня та влаштовують гучні застілля.

Сергій Бутко, директор ТДВ «Полтаваавтотранс»
«Сьогодні буде майже 100 чоловік, які хочуть поспілкуватися, відзначити це свято так, щоб воно запам’яталося на весь рік до наступного року.»

На цьогорічному святі перевізників та автомобілістів вітали представники обласної влади. Директор департаменту інфраструктури і туризму ОДА Віктор Шадчнєв вручив їм відзнаки і подякував за сумлінну працю. Посадовець зазначив: у нинішніх умовах підприємцям, які працюють на громадському транспорті, доводиться нелегко - держава майже не відшкодовує кошти за пасажирів-пільговиків. Чимало маршрутів обслуговувати просто невигідно.

Віктор Шадчнєв, директор департаменту інфраструктури і туризму ОДА
«Вони з розумінням ставляться до цієї проблеми. Дехто обслуговує пасажирів собі у збиток. Однак охоплено 1680 сіл, усі міста, районні центри.»

Самі перевізники скаржаться: пальне і запчастини постійно дорожчають, а тарифи стоять на місці. А ще доводиться конкурувати із нелегалами.

Володимир Волик, приватний підприємець
«Щохвилини відправляються автомобілі, власники яких не платять нікому нічого, не мають дозвільних документів, ніяких податків не сплачують. Але заробляють вони непогано.»

Щоправда, незважаючи на негаразди, перевізники продовжують активно працювати - оновлюють автопарки, намагаються створити найбільш комфортні умови для пасажирів. Сьогодні на Полтавщині - близько 300 перевізників, які трудяться на майже 8 сотнях маршрутів. За рік лише в області кількість перевезених пасажирів сягає кількох мільйонів.