«Казначейство, поверніть гроші!».

Біля Управління Державного казначейства в Полтаві - мітинг. З плакатів кричить напис: «Казначейство, поверніть гроші!». Затримки виплат бюджетних коштів вже стали для Полтавщини справжньою проблемою: як повідомив на сесії міський голова, обласне управління Казначейства затримує виплату близько 23 мільйонів гривень. Така велика заборгованість вже призвела до того, що медичні заклади не можуть придбати ліки, підрядники зупинили будівельні та ремонтні роботи, працівники сфери освіти вчасно не отримують заробітну плату.

"Невчасно виплачують лікарняні! Не плате Полтава лише заміну вчителям - що це таке? Вчитель працює, не свої уроки читає - по 4, по 5 в день, а ні копійки не отримує! Що ще? І Казначейство затримує гроші на ремонт школ - бітьки поздавали, проплатили, перевели на Казначейство, а воно не копійки не дає!"


«Чому будівельники забуваються? Ті, хто виконують будівництво і дороги ремонтують - отримують гроші через півроку, через 9 місяців!"

"Я з 17 червня перебуваю в центрі зайнятості на обліку, як безробітний, і мені десь 2-3 місяці затримують виплату по безробіттю! А дружина недавно народила і лікарняні - ті, що по вагітності їй повинні виплатити - затримали на 3 місяці"

У зв’язку з проблемою затримки виплат по всіх районах і містах Полтавщини партійці та депутати Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» Полтавщини пікетують казначейські установи. Зокрема у Полтаві, вони они звернулися до міського Управління Державного казначейства з вимогою невідкладно вирішити питання розблокування казначейських рахунків та відновлення виплат бюджетних коштів. Заступник голови обласної організації ВО «Батьківщина» Олег Пругло власноруч вручив звернення заступнику начальника Управління.
Цю складну ситуацію в міському Управлінні Держказначейства прокоментували так:

 Дмитро Зезекало, заступник начальника Управління Державного казначейства в Полтаві
"На сьогоднішній день, у порівнянні з минулим роком, видатків здійснено на 102№ - тобто в цьому році видатків зроблено більше чим в минулому. Про що це говорить – про збільшення, по-перше, обсягу цих видатків – це ж в мільйонах та навіть в мільярдах робляться видатки. Тому цей обсяг, звичайно зріс і документообіг"

Як стверджують в Управлінні - спочатку виплачують першочергові субвенції, тому й виникають такі суттєві затримки. У Всеукраїнському об’єднанні «Батьківщина» ж впевнені: влада робить вигляд, що проблеми не існує і замовчує реальну інформацію. Цей пікет - спроба привернути увагу до тієї складної економічної ситуації, яка склалась в нашій області та в України взагалі - зазначає Олег Пругло.

 Олег Пругло, заступник голови Обласної організації ВО «Батьківщина»
"Я ж розумію, якщо вони правду скажуть, що є така команда – не проплачувати гроші. Сьогодні керівника просто знімуть з цієї посади і пришлють того, хто буде мовчати. Тому ми ще раз подали запит із конкретною вимогою: надати відповіть, чому не йдуть платежі і яка сума заборгованості"

«Я ж розумію, якщо вони правду скажуть, що є така команда - не проплачувати гроші. Сьогодні керівника просто знімуть з цієї посади і пришлють того, хто буде мовчати. Тому ми ще раз подали запит із конкретною вимогою: надати відповіть, чому не йдуть платежі і яка сума заборгованості»

Цього дня чітких пояснень від Казначейства отримати не вдалось, проте депутати «Батьківщини» стверджують: це питання не залишиться без відповіді, адже вони взяли ситуацію під свій контроль.
Якщо ж проблему не буде вирішено - партійці вимагатимуть відставки Кабінету Міністрів Миколи Азарова та звільнення керівників місцевої виконавчої влади, які, на думку партійців, винні у виникненні такої складної економічної ситуації.