Навчання МНС

Прориви теплотраси від котелень, сильні снігопади, хуртовини, шквальний вітер - щоб не виникло у Полтавській області, у будь-якому випадку працівники Державної Служби Надзвичайних Ситуацій готові рятувати людські життя і майно. Це показали проведені для перевірки підготовленості рятувальників широкомасштабні тактико-спеціальні навчання, які складалися з двох частин - теоретичної і практичної.

 Роман Кириленко, начальник Управління ДСНС України у Полтавській області
"Ми відпрацьовували всі можливі надзвичайні ситуації: це і надзвичайні ситуації на автошляхах, і надзвичайні ситуації на об’єктах життєзабезпечення – теплотраси, електрозабезпечення. Всі можливі ситуації, які можуть виникнути під час осінньо-зимового періоду, на сьогоднішній день – всі відпрацьовані"

Розглядали і такі ситуації, як призупинення тепло та електропостачання у випадках аварійних ситуацій, тривале припинення руху автотранспорту, відрив та дрейф прибережного льоду тощо. Крім ДСНС-ників в обговоренні дій за призначенням в разі виникнення таких ситуацій взяли участь і представники Департаментів Житлово-комунального господарства і праці та соціального захисту ОДА, обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, підприємств «Полтаватеплоенерго», «обленерго», «водоканалу», Державної автоінспекції та інших інстанцій і установ. Як показали навчання - усі вони мають чіткі, відпрацьовані плани дій.
Про готовність до осінньо-зимового періоду доповіли і в Службі автомобільних доріг.

 Дмитро Кобченко, начальник Служби автомобільних доріг Полтавської області
"Коли ми заступаємо на зимове чергування, у нас в постійному чергуванні перебуває десь близько 70-ти механізмів – це якщо взяти область. Коли ускладнюються погодні умови, поступає нова вводна, і ми можемо долучити – і вона єсть в наявності – близько 250-ти одиниць техніки"

Техніка для ліквідації надзвичайних ситуацій пройшла відповідний техогляд, в разі необхідності - проведені ремонтні роботи і переоснащення - запевняє начальник Управління ДСНС України в Полтавській області.
Відпрацьований план територіальної взаємодії забезпечує швидке перебазування техніки в проблемні райони.
Цілодобово на чергування заступає близько 300 осіб, і в разі потреби - їх кількість може бути збільшена і вдвічі, і втричі. Тож, полтавці та мешканці області можуть бути спокійні - у Державній Службі Надзвичайних Ситуацій готові до будь-яких несподіванок.