Псоріаз - хвороба хоч і невиліковна, але незаразна

«Троянда диявола» - таку страшну назву отримав псоріаз ще у Середні Віки. Зараз це одно з найпоширеніших захворювань, характерні ознаки - почервоніння та загрубілість ділянок шкіри, вкритих сріблястими лусочками та припухлостями, свербіж і біль в уражених місцях. На псоріаз хворіють близько 3% населення земної кулі, в Україні ж, за даними Міністерства охорони здоров’я, від цієї хвороби страждають приблизно мільйон 200 тисяч, серед яких - і жінки, і чоловіки, і навіть новонароджені діти.
Ця хвороба не становить загрози для здорових людей, адже не передається при контакті, ним не можливо заразитися.

 Володимир Каменєв, Головний позаштатний спеціаліст ДОЗ з фаху «Дерматовенерологія»
"На одного больного псориазом в среднем будет задействовано 10 человек, которые его окружают: близкие родственники, семья и там, где он работает, люди. И вот от того, как они к нему относятся – и строятся отношения с этим человеком в обществе"

Псоріаз суттєво впливає на соціальну-психологічну сферу - хворі часто страждають від дискримінації та упереджень. Саме тому, для інформування суспільства щодо особливостей перебігу цієї хвороби та її цілковитої безпечності для оточуючих - представники Департаменту охорони здоров’я та медики провели прес-конференцію, в рамках «Національних днів псоріазу».

 Юрій Курилко, заступник директора ДОЗ ОДА
"Є такі хвороби, які на даний момент, лікувати, можливо, важко, а може навіть і вчені, і медики ще не найшли від цього панацеї. Але суспільство повинне терпіти це і мати велику терпимість до таких людей – щоб ці люди не були ізгоями"

Ця хвороба виникає при наявності спадкової схильності та зовнішніх чинників: стресу, інфекційних хвороб, гормональних розладів тощо. Псоріаз неможливо вилікувати, але, контролюючи його перебіг, можна зменшити зовнішні прояви - розповідають на конференції - і людина житиме цілком нормальним, здоровим життям. Головне ж - це подолання упереджень, розуміння та підтримка інших людей.