Незабаром Полтаву прикрасить нова статуя - Ангел-Хранитель на Соборному Майдані

Незабаром над Соборним Майданом розкине крила Ангел-Хранитель - скульптурну композицію планується відкрити та освятити вже 27 листопада - до 1025-річчя від Хрещення Русі. Подібні янголи прикрашають інші міста України та Російської Федерації, проте цей - буде особливим - розповідає архієпископ Полтавський і Кременчуцький.

Владика Федір, архієпископ Полтавський і Кременчуцький
"В усіх інших містах встановлений Ангел Миру – «добрий Ангел Миру» - так називається ця скульптурна композиція. А в нас – це Ангел-Хранитель християнського подружжя"

В руках Ангел-Хранитель, на відміну від інших скульптур, триматиме не голуба - символ Миру, а ікону Петра та Февронії - за словами Владики Федора, їх постаті уособлюють християнське подружжя, а їх союз - це зразок любові чоловіка до дружини.
Адже сім'я - це основа суспільства, - зазначає архієпископ.
Крім того, на місці спорудження монументу зараз проходять попередні археологічні дослідження. Завдяки тому, що площа не пошкоджена попередніми перекопами, вже є деякі знахідки.

Юрій Пуголовок, старший науковий співробітник Центру охорони та досліджень пам’яток археології ОДА
"Репрезентативна добірка керамічних матеріалів, також хрестик-тільник, виготовлений з бронзового сплаву – зараз він проходить попередню камеральну обробку (чиститься). І, в принципі, весь матеріал готовиться до передачі в Полтавський краєзнавчий музей"

Владика Федір висловив сподівання, що відкриття цієї скульптури покладе початок новій чудовій традиції: біля янгола буде встановлено скриньку, куди молоді пари та подружжя зможуть опускати записки зі своїми іменами. Щотижня в Соборі звершуватимуться молебень і акафіст Святим Петру та Февронії: за мир та лад у родині, за любов та злагоду, і за зміцнення шлюбів усіх полтавців.