допомога безхатченкам

До вирішення проблеми безхатченків докладається все більше зусиль - адже перед холодами ці люди майже беззахисні. Щоб знайти безпритульних та допомогти їм повернутися до нормального життя з середини жовтня Ленінський район почали патрулювати соціальні працівники та волонтери. Тричі на тиждень вони обходять, разом з дільничними та медиками, місця, де найчастіше можна знайти бездомних - посадки, лісосмуги, пляжі. Коли знаходять таких людей - їм одразу ж пропонують допомогу.

 Василь Демідов, волонтер БО «Повернись додому»
"Наша организация имеет пункт в районе Алмазного, куда при такой потребности – если я такого человека встречаю, беседую с ним, и он согласен – я его туда сопровождаю. Там он получает теплую одежду – по сезону, допустим, по теперешнему"

Крім цього, людині надають можливість - якщо така потреба є - привести до ладу документи.

 Олександр Алієв, зав. сектору соцроботи з бездомними та звільненими з місць позбавлення волі Терцентру надання соціальних послуг Ленінського РВК
"Если утерян паспорт, мы подтверждаем, работаем с информацией, пытаемся восстановить документы. Точно также есть возможность зарегистрировать – сделать временную регистрацию – для того, чтоб если у человека подошел пенсионный возраст, можно было оформить пенсию"

Причин, з яких люди опиняються на вулиці - безліч. Всупереч розповсюдженим стереотипам, це далеко не завжди провина самих безхатченків. Як розповіла Людмила Петрівна, яку ми знайшли біля міського пляжу, втратила житло через те, що необачливо пустила до себе жити людей, які - розповідає вона - виявились наркоділками, та вигнали її з власної квартири. Зараз, за словами безпритульної, вона чекає на закінчення судової справи.

Людмила Петрівна, безпритульна
"Потом обратилась к своим знакомым, они там немножко навели порядок, но в моей квартире жили – и большие долги, вот я и жду, пока эти долги уплатят"

Цій жінці є куди повертатись і чого надіятись, проте у більшості безхатченків такої можливості немає. Тож волонтерська допомога для них - інколи єдиний шанс на допомогу. Тож не залишайтесь байдужими і, якщо володієте інформацією про безхатченків, повідомте у Територіальний центр надання соціальних послуг Ленінського райвиконкому про можливе місце їхнього перебування.