підсумки трирічної діяльності міського голови

Аналізуючи трирічний термін діяльності міського голови Олександра Мамая ми збились з ніг у пошуках його передвиборчої програми,і як виявилось не ми одні . Координаторам проекту "Владометр", на сайті яких зафіксовано понад 4 тисячі обіцянок політиків, побачити її свого часу теж не вдалось.
Тарас Фролов керуючий редактор проекту «Владометр»
"Ми намагалися знайти програму пана Мамая 2010 року. І ми нажаль не змогли цього зробити. "
Принаймні роботу мера можуть оцінити самі полтавці. Одна з найгучніших обіцянок- зробити у місті дороги європейського зразка. На початку літа в одному із інтернет-видань міський голова стверджував «Оновлено 20-25% доріг, робота триває, щоб цей показник зріс». І дійсно, вулицями почали працювати бригади комунальних служб. Результати такого собі «капітального ремонту»: відсутність нового асфальту, ями, вириті комунальниками, що через постійний автомобільний рух руйнуються ще більше, залатані певні частини і це навіть у центрі міста скаржаться полтавці.

"Дороги в ужасном состоянии. Все ремонты, которые проходят -отмывание денег."

"Городская власть бездействует"

"У нас дороги никуда не годяться. Был бы Матковский, он бы до жизни довёл."

Виконує Олександр Мамай і обіцянку ліквідувати кумівство у владі. Нещодавно шестеро осіб безоплатно отримали по 10 соток на вулиці Світанковій у приватному секторі мікрорайону Половки - саме там, де на поточний час проживає міський голова. Тож відтепер його сусідами стали власна донька та сестра її чоловіка, зять і сестра першого заступника і ще двоє не менш підприємливих людей.
Пригадаймо й головну ідею Олександра Мамая як наповнити міську казну. Ще під час мерської виборчої кампанії 2010-го року, Олександр Федорович марив комуналізацією. Спочатку комуналізували ринки Полтави, потім взялися за стоянки. Як пояснював новообраний міський голова- Мільйони гривень від оренди місць підуть на благо полтавців, а не в кишені олігархів ,приватних власників ринків та стоянок. Та бюжет, як засвідчили наступні події від такої глобальної операції не поповнився на ті омріяні мільйони. Ба більше - з початку цієї осені комуналізованими ринками зайнялася приватна структура ТОВ Полтава-Союз. Товариство розпочало збирати гроші за місця по ринках міста. Як з’ясувалося далі всі гроші збирає полтавасоюз, а комунальному платить мізер. Нам вдалося роздобути копії деяких договорів між цими двома суб"єктами господарювання і у договорах фігурують зокрема такі цифри. На ринку " овочевий " , що по вулиці Новий базар полтавасоюз платитиме в місяць полтавасервісу аж у лапках 2230 гривень та 42 копійки. А от за ринок на Сінний перераховуватимуть комунальному підприємству майже 2800 гривень на місяць. Арифметика бездоганна.

Голосно 3 роки тому заявляв Олександр Мамай й про те, що не буде підвищень цін на проїзд та тарифів на комунальні послуги. В результаті, ціну на проїзд підняли, а тарифами на комунальні послуги зацікавився Антимонопольний комітет, та так, що справа дійшла до суду. Подібні дії міського голови не раз приводили під стіни мерії обурений натовп.

Для Полтави, тут її пішком можна обійти, 2,50 за проїзд конечно дорого, коли підняли на 2 гривні і так суттєво ударило по кошельку, хто особенно много їздить, та щей як з пересадками, а як дитину везеш? Так це вообще капець...

Це і так якщо по 2 гривні на місяць 22 робочих дня, посчитайте скільки, а якщо ще чоловік їздить і наприклад дитина їздить то це для сім’ї , яка має один і інший батько працює в бюджетній сфері то це досить суттєва від’ємна частина від бюджету

Нагадаємо обіцянки і про роздачу продуктових пайків пільговим категоріям населення. Під час виборчої кампанії такі набори роздавались наліво і на право.

"і Залужним, і Макаром, і мною особисто роздані пенсіонерам анкети "Який він хоче отримати подарунковий набір". Влітку цього року продуктові набори всі отримають."

Зараз же, після закриття офісу громадської організації «Наш дім-Полтава», обіцянки залишись лише у пам"яті пенсіонерів.

А заступників у мера повинно було бути три і працювати вони мали б на безоплатній основі, міський же голова обіцяв працювати за 1 гривню та без відпусток. Натомість Олександр Мамай разом із шістьма заступниками регулярно нараховують собі не лише заробітну платню а й преміальні . А про любов міського голови до відпочинку закордоном й говорити даремно.
Заява ж "влада буде звітуватися перед виборцями" виявились порожньою обіцянкою, адже вперше і востаннє Олександ Федорович провзітував перед громадою Полтави тільки через 2, 5 роки після обрання його на посаду міського голови . Не проводяться і обіцяні мером прес-конференції після сесій міської ради. А прес - служба , подекуди взагалі ігнорує звернення та інформаційні запити журналістів. Взагалі, пан Мамай не охоче спілкується з представниками ЗМІ. Врешті нам владося додзвонитись до прес-служби міської ради, але потрапити на інтерв"ю до очільника міста -повідомили там- не реально, адже у ного наздвичайно велика кіслькість справ, тому ми виріши попитати щастя і зв"язатися з Олександром Федоровичем особисто.

Після невдалої телефонної розмови, ми поцікавились у полтавців, а що вони думають про роботу мера.
"Абсолютно нічого. Гірше стало..... ти лазиш сюди. "
"Місто в гіршому стані роботи немає, куди діватись?"
"Саме хуже счас стало жить.....людина видно було щось робить"

"Ну город преващяєтся в ... сплошная показуха. "

Тож яку оцінку дати роботі Олександра Мамая за трирічний термін на посаді Полтавського міського голови залишається вирішувати вам, ми ж у свою чергу обіцюємо інофрмувати Вас про його діяльність чи без діяльність