НБУ - сучасні тенденції у використанні елементів захисту грошей

Паперові гроші - невід’ємна частина нашого життя. Це не тільки розрахунковий засіб, але й витвір мистецтва та обличчя країни. Тому потребують ретельного підходу до створення та використання сучасних технологій у розробці системи захисту.
Для банкноти важливим є весь спектр характеристик - і дизайн, і надійна система захисту, і забезпечення довговічності.
Володимир Тищенко, начальник Управління експертизи та захисту грошей Департаменту готівково-грошового обігу НБУ
"Низькі і частина середніх номіналів її тривалість життя від 1 до 3 років..."
Захисний комплекс теж надає вагу грошам. Якщо він знаходиться на належному рівні, унеможливлює або мінімізує спроби підробити банкноти. Крім того, формує довіру населення до національної валюти.
"Захисний комплекс розділяють на кілька груп..."
Наші гроші добре захищені -наголошують спеціалісти НБУ. Про це говорить і статистика підробок. Так, за підсумками 2012 року на млн. банкнот гривні припадало лише 4,1 шт. підроблених . Для порівняння, у країнах Євросоюзу цей показник становив приблизно 36 шт. підроблених банкнот євро; у Росії - майже 13 шт. підроблених рублів. За 9 місяців поточного року кількість вилучених з обігу підроблених банкнот гривні - на рівні аналогічного періоду минулого року.Національний банк постійно відслідковує сучасні тенденції та вивчає світовий досвід. Цей процес йде безперервно, випробовуються нові технології та захисні елементи.