День працівників соціальної сфери

Роль роботи соціальних працівників важко переоцінити - це відчуває і кожна людина, і все суспільство в цілому. На сьогоднішній день в області працюють більше 6 тисяч соцпрацівників, півтори тисячі з них - державні службовці, решта - медики, реабілітологи, волонтери - люди, які щодня піклуються про інших.
Як розповідає голова обласної ради Іван Момот, зараз пріоритет роботи владних структур - реалізація комплексної програми захисту та підтримки людей з обмеженими можливостями.
Іван Момот, голова обласної ради
"Тільки в цьому році передбачено 8 мільйонів на виконання цієї програми. Але і програми, які пов’язані з медициною, вони теж практично націлені на людей, які потребують соцзахисту: ветеранів, інвалідів, малозахищених людей"

Обласна влада опікується 14-ма інтернатними закладами, в яких постійно мешкають більше 2 мільйонів людей. На покращення умов їх життя, заміну вікон, забезпечення опалення - розповідає Іван Момот, у поточному році виділено близько 10 мільйонів гривень.
Зараз у Полтавській області працюють 34 будинки соціального піклування, планують створити - ще 7.
Значна увага приділяється і реабілітації дітей-інвалідів: на базі Кременчуцького центру реабілітації буде відкрито денне відділення.
 Юлія Івакіна, директор Кременчуцького центру реабілітації дітей-інвалідів
"Каждый день, приходя в центр и видя детей, причем, вы знаете, я, наверное, к ним отношусь с позиции не как человек с медицинским образованием, врач или специалист по физической реабилитации к ребенку больному, а, наверное, больше с той позиции, чем я могу помочь и как немножко поддержать родителей"

Допомога соціальних працівників незримо супроводжує людину у будь-яких сферах діяльності.

 Катерина Клавдієва, директор обласного центру зайнятості
"Із 170 тисяч соціальних працівників в Україні в нас в області 580 працівників – саме в обласній службі зайнятості. Що стосується досягнень – ми сьогодні реалізуємо головне право людини – право на труд. Обсяги працевлаштування проти минулого року зросли"

Ще одне, не менш значне, право - право на захист - також реалізується не без допомоги працівників соціальної сфери.

 Олександр Носененко, заступник директора виконавчої дирекції обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
"До матеріального забезпечення належать такі види забезпечень, як допомога в зв’язку з тимчасовою втратою працездатності , в тому числі – і в зв’язку з доглядом за хворою дитиною чи хворим членом сім'ї, допомога в зв’язку з вагітністю та пологами, а також допомога на поховання"

Традиційно День працівників соціальної сфери святкують у першу неділю листопада. Цих героїв непомітного фронту привітали заздалегідь - святковим концертом, почесними грамотами та грошовими винагородами.

 Олександр Удовіченко, голова ОДА
"Це свята робота, це люди, які працюють в режимі певної самопожертви. Це і психологічно, так сказать, складно, це і інші речі. Тому низький уклін і шана тим, хто сьогодні працює в цій сфері"

Багато років тому давньокитайський філософ Конфуцій сказав: «Турбота, тобто увага до інших, - це основа хорошого життя та гідного суспільства», проте цей вираз має силу ще й досі - і це щодня доводять працівники соціальної сфери.