10-й Мандрівний фестиваль документального кіно завітав до Полтави

Х-й Мандрівний фестиваль документального кіно завітав до Полтави - традиційно протягом жовтня, листопада та грудня, кінострічки подорожують містами України. Цього року кінопокази та правоосвітні заходи в рамках фестивалю об’єднані тематикою «Вибір є!».

 Тетяна Білоборова, координатор фестивалю документального кіно в Полтавській області
"Тематика стрічок дуже різна, але цього року так склалося, що голосно лунають теми расової дискримінації, захисту прав національних меншин. І є декілька стрічок, які присвячені змінам у законодавстві стосовно зберігання та обробки інформації"

З 31 жовтня демонструватимуть добірки фільмів молодих кінематографістів України, документальні кіноальманахи - «Відкритий доступ» та «Поза євро» - найсвіжіші зразки документальної анімації європейських кінофестивалів та інші. Прагнення до освіти у бідних країнах, перипетії з життя закарпатських ромів, проблеми демократії в арабських країнах - про це та інше готові розповісти з екранів проекторів документальні стрічки.

Світлана Сичова, заступник директора обласної бібліотеки для юнацтва
"Ми дізналися, що у нас проводиться в Полтаві такий фестиваль міжнародний, тому по запрошенню ми прийшли сюди і надіємося, що отримаємо цікаву інформацію"

Катерина Герасименко, студентка
"Нас від студради направили на сьогоднішній тренінг. Мене зацікавила ця тема – я вважаю, що всі студенти мають свої права і повинні про це знати"

Освітній, повчальний характер - звертають увагу організатори - одна з головний цілей фестивалю, тому й так активно залучається молодь.

 Андрій Кінаш, освітній координатор фестивалю документального кіно в Полтавській області
"Окрім переглядів фільмів будуть відбуватись певні заходи – це дискусії, обговорення. Зокрема, сьогодні відбудеться семінар для молоді «Кіно про права людини – яким чином воно може вплинути на формування свідомості"

Завершити фестиваль планують показом документальних українських фільмів початку 90-х - «Прощавай, кіно!» та «Щаблі демократії».