Ірина Фаріон презентувала в Полтаві свою книгу «Мовна норма: знищення, пошук, віднова».

До Полтави завітала відомий мовознавець, народний депутат України від Всеукраїнського об’єднання «Свобода » Ірина Фаріон . На батьківщину Івана Котляревського «Свободівка» приїхала не з порожніми руками, а з презентацією своєї книги: «Мовна норма: знищення, пошук, віднова». Як розповідає сама пані Ірина візит до Полтави її студентська мрія.
 Ірина Фаріон, мовознавець, народний депутат України від ВО «Свобода»
"Філолог який бере в своє серце Котляревського, Мирного, Пчілку і інших, тяжіє сюди як до Мекки і я дуже щаслива, що моя студентська мрія скажемо так здійснилась. Це тепло яке я отримала від полтавців, це .. насправді я набралася сил і разом з тим я почуваю неймовірну відповідальність зараз перед тими людьми. "

Ірина Фаріон зі своєю книжкою об’їздить всю території України, але завітати до Полтави та донести всій посил до її мешканців допоміг наш земляк народний депутат України від Всеукраїнського об’єднання «Свобода » Юрій Бублик.

 Юрій Бублик, народний депутат України від ВО «Свобода»
"Головну мету яку переслідувала пані Ірина у спілкування з полтавською громадою це донести до них, що ми є самосвідома нація, що все в нашому житті залежить саме від нас, що не потрібно згинатися, потрібно стояти прямо і потихеньку гуртом, всією громадою усвідомлюючи всю відповідальність будувати красиву Україну."

Сама мовознавець поділилась, що перед візитом до Полтави відчувала хвилювання, адже в книзі йдеться про знищення мовної норми. А у підрозділі «пошук, віднова» зауважується, саме нашому поколінню потрібно відновлювати правду.

 Ірина Фаріон, мовознавець, народний депутат України від ВО «Свобода»
"Приїжджати в Полтаву до головного мовотворця української мови Котляревського і пропонувати щось своє, це велика сміливість. Вона випливає з бажання бути вільними в контексті відсторонення себе від Радянської Мови"

Під час презентації присутні могли поставити запитання Юрію Бублику та Ірині Фаріон, а також отримати автограф мовознавця та придбати її книгу.