податок за надання житла у найм фізичним особам

Відповідно до Податкового Кодексу ще з 2010 року громадяни, які надають власне житло у найм іншим, мають декларувати доходи, які отримують від цього, та сплачувати відповідний податок.

 Віктор Книш, заступник начальника Державної податкової інспекції у Полтаві
"Ми розмовляємо зараз про сплату 15 відсотків від суми отриманого орендодавцем доходу. Доход може бути у вигляді орендної плати, комунальних платежів"

Орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, встановлені цим Кодексом для квартального звітного періоду. Сума отриманого доходу відображаються у річній податковій декларації.

 Віктор Книш, заступник начальника Державної податкової інспекції у Полтаві
"На сьогоднішній день, за підсумками 2013 року, мешканцями міста Полтави надано майже 400 таких декларацій та сплачено податку на загальну суму майже 150 тисяч гривень"

Як розповідають працівники Податкової служби, зараз активізувалась робота по виявленню тих, хто ухиляється від сплати: цьому активно сприяють сусіди порушників, повідомляючи у податкову.
Чи знають громадяни про необхідність сплати цього податку та як ставляться до цього?

"Ну, я слышал что-то об этом, но я сам не имел с этим дела никогда"

"Нет, я не знаю об этом, первый раз слышу"

"Я знімаю как би, і то хорошо, що я не плачу - а то б це позначилось на моїй платі за житло - піднялася б плата. Для держави це погано - я це розумію, бо я фінансист - а для мене хорошо"
"Я чув про це, і, в принципі б, позитивно про це відгукнувся"
"Не знаю, мені це нецікаво"
"Ні, ми не знаєм про це"

Та податкова інспекція попереджає: незнання закону не звільняє від відповідальності і за неподання податкової декларації чи недостовірність інформації можна отримати штраф. Згідно зі статею127 Податкового Кодексу, несплата податку громадянами, які отримували доходи від надання житлової площі у найм фізичним особам, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 25 відсотків суми податку