зміцнення дружби народів. конференція В.Пархоменка

Ще у 2001 році, коли відбувся Всеукраїнський перепис населення, на Полтавщині проживало 149 тисяч представників 100 національностей. Найбільше серед них росіян, вірменів, німців, євреїв, поляків. Зараз, наголошує Президент України, в державі створено всі умови для розвитку та утвердження самобутності усіх без винятку національних громад.
У Полтавській області зареєстровано 41 недержавне утворення за національною ознакою, найактивніші - вірменська громадська організація «Ванк», обласне та міське німецькі товариства «Відергебурт», спілка шанувальників польської культури «Полонія», єврейський центр «Хесед Нефеш», «Російська громада Полтавщини» та регіональне Грузинське братство «Георгія». І члени більшості з цих організацій - у складі Громадської Ради при облдержадміністрації.
Крім цього, при ОДА діє Рада представників громадських організацій національних меншин, де 18 осіб працюють на благо своїх співвітчизників і зміцнення міжнародних відносин.

 Валерій Пархоменко, заступник голови ОДА - керівник апарату

"Іде обмін делегаціями – в чому ще позитив оцієї всієї нашої роботи: тому що ми приймаємо на території Полтавщини ці делегації з інших країн світу, і аналогічно маємо можливість своїх жителів, громадян направляти в інші країни – щоб вони вивчали культуру і досвід"

Взаємодія місцевих органів влади та громадських організацій національних меншин, забезпечення рівноправності, підтримка та захист їх законних прав та інтересів, культурний, мовний, духовний розвиток етнічних спільнот - у цих напрямках працює державна влада. Допомагає у цьому проведення спільними зусиллями культурно-просвітницьких та мистецьких фестивалів, виставок, конкурсів та концертів.

 Валерій Пархоменко, заступник голови ОДА - керівник апарату
"В кожного народу є свої здобутки, своя історія, є світлі і трагічні сторінки. І тому, щоб трагічних сторінок в історії в майбутньому не було, тому ми відзначаємо на державному рівні День толерантності, взаємоповаги і взаєморозуміння"

Як розповів заступник голови облдержадміністрації - керівник апарату - Валерій Пархоменко до Дня міжнаціональної толерантності, який традиційно відзначається 9 листопада, носії аутентичних іноземних культур підготували велике свято - фестиваль народної творчості національних меншин.