Полтава вшанувала пам'ять поета Володимира Тарасенка

Полтава пригадала видатного поета Володимира Тарасенка. Цього року митець відсвяткував би свій 65 день народження. Вшанувати Тарасенка на творчий вечір прийшли його колеги, рідні, знайомі та прихильники творчості.

Олександр Удовиченко, голова облдержадміністрації
«Із одного боку, це данина значимості цієї людини, з іншого - спогади, які повинні залишатися серед людей, у суспільстві, коли ми говоримо про людей, які залишили помітний слід в історії Полтави і Полтавського краю.»

На Полтавщині Тарасенка передусім пам’ятають, як одного з авторів гімну області, який він написав разом з композитором Олексієм Чухраєм. Пан Чухрай пригадує: спочатку, коли поет запропонував йому скласти гімн, ледь не відмовився. Але прочитавши чотири рядки, передумав - вони підкупили музиканта свою відвертістю та щирим патріотизмом. Так з’явився головний музичний твір Полтавщини. Втім, це не єдине, що поет і композитор створили разом. Чухрай пригадує: йому приємно було не лише працювати із Тарасенком як з творчою людиною, а й просто спілкуватися із як із другом.

Олексій Чухрай, член Національної спілки композиторів України
«Людина дуже щира, відверта. Лірик, прекрасний лірик. Це єдиний, хто міг писати на риму, тобто на готову музику.»

Присутні на творчому вечорі змогли знову почути вірші Володимира Тарасенка і переглянули документальний фільм про поета. Також зі сцени лунали його твори, покладені на музику.