У спортивному комплексі ПУЕТ відкрили стенд для скелелазів

Полтавська молодь відтепер зможе спробувати себе у скелелазінні. Днями у спорткомплексі Полтавського університету економіки і торгівлі відкрили скелелазний стенд. У виші цю ідею плекали досить довго, прагнучи задовольнити потяг студентів до активного відпочинку.

Оксана Марченко, проректор з навчально-педагогічної роботи ПУЕТ
«Мабуть наші студенти є найбільш завзятими до туризму. Ми довго шукали партнерів, з якими ми змогли б співпрацювати.»

Партнерів колектив вишу знайшов у міському гірському клубі «Ірбіс».

Юрій Ткаченко, президент обласної молодіжної ГО «Гірський клуб «Ірбіс»»
«До реалізації ідеї ми йшли довго, але завдяки підтримці керівництва Полтавського університету економіки і торгівлі проект реалізували. Сьогодні ми бачимо, скалодром буде працювати, тут буде займатися молодь і ми зможемо на якісному рівні тренувати спортсменів, які будуть представляти наші рідний край.»

Довжина скеледрому - 12 метрів, висота - 4. Він призначений переважно для занять боулдерінгом - різновидом скелелазіння, в якому потрібно долати короткі, але дуже складні траси. Спортсмени кажуть: створення цієї споруди дасть поштовх для розвитку скелелазіння на Полтавщині, тим паче, що займатися зможуть усі бажаючі.

Анатолій Оченаш, двократний чемпіон світу з альпінізму у класі малих гір
«Це великий прорив для Полтави, такого ще не було. Будуть з’являтися спортсмени.»

До відкриття стенду долучилися представники обласної державної адміністрації та громадської ради. Раніше за сприяння губернатора Олександра Удовиченка скеледром відкрили у приміщенні, що належить Державній службі надзвичайних ситуацій. Наступним став спортивний комплекс університету економіки і торгівлі.

Володимир Голуб, голова громадської ради при ОДА
«Ми хочемо, щоб більше молоді у нас було сміливою, загартованою, це їм стане у нагоді в їхньому житті.»

На честь події колектив навчального закладу організував Перший відкритий фестиваль з боулдерінгу. Змагалися не лише полтавські спортсмени - випробувати стенд у дії приїхали столичні атлети, а також гості з Дніпропетровська, Харкова, Києва та Кременчука. Серед учасників турніру були не лише досвідчені скелелази, а й початківці.